top of page


Archiv akcí 2019
 

Vánoční pracovní setkání elektromobilistů na VŠB-TU Ostrava-Poruba, nabíječka, pátek 13. prosinec 2019 od 15 hodin

 

Setkání proběhlo v příjemné a uvolněné atmosféře v budově CPIT u laboratoří. Venku se nabíjela auta, která to potřebovala, uvnitř jejich řidiči a řidička převážně masitými uzeninami a složenými cukry. Lenost a příjemná atmosféra byla doplněna promítám historie elektromobility, kterou doc. Horák připravil pro prezentaci v zahraničí. Takže ruce a šroubováky ke slovu nepřišly, sloupek se zásuvkami zůstal i letos nepřipojen. Atmosféra báječná, příjemně prokrastinační, úžasní lidé :-).

P.S. Nakonec jsme sloup opravili a propojili 31.12.2019 dopoledne na malém silvestrovském setkání.

Pozvánka: 

Tradiční vánoční setkání elektromobilistů nejen z Ostravska a okolí se uskuteční i letos v areálu univerzity u místní nabíječky Srdečně zváni jsou i noví majitelé elektrovozidel, kteří nebyli osloveni přímo emailem. Přijďte nasát atmosféru Čistě tiché budoucnosti a probrat ji s těmi, kdo už ji dlouho žijí. 

Letos bude setkání pracovní. Nejen probíranými tématy, ale uděláme si malou akci SS, sami sobě. Přiložením ruky k dílu bychom mohli přispět k napojení stožáru lampy se zásuvkami na elektriku a tím dalších 2 pomalých nabíjecích míst. Dále opravit stávající zelený nabíjecí stojan tak, aby jely všechny 4 zásuvky (nejen 230V 16A a 400V 32A, ale i 2x 400V 16A, případně je možno instalovat Mennekes). Je nutno stožár odšroubovat, provléci do něj již v patě připravený kabel a tan zapojit do zísuvek. Prostě takové pracovní setkání sami sobě.

Místem setkání je roh budovy CPIT směrem k Univerzitní Mateřské škole. Vjezd do areálu (pokud nemáte zaměstnaneckou kartu) je přes platební bránu z ulice Dr.Slabihoudka u FEI. Na odjezdu Vás pustíme zdarma zaměstnaneckou kartou.

Kdo by chtěl nabíjet, tak pokud nebudeme mít rozebraný nabíjecí stojan, je k dispozici sloupek 400V 32A a 230V 16A. Jinak obyčejných zásuvek je v budově i areálu dost. Nejbližší rychlonabíjení zdarma je Globus Ostrava-Plesná (jen s kartou EON) nebo LIDL Ostrava-Třebovice, naproti Tesco (bez karet)..

Každý přijeďte, jak se Vám to bude hodit. Vítány jsou nealko nápoje pivem počínaje, dále vánoční cukroví, uzeniny a jiné laskominy. Horákovi připraví tradiční gulášek. 

Prosím o potvrzení účasti/neúčasti do středy 5.12.2018 na email nebo SMS. Radovan Burkovič 603497106

Zlepši si techniku, aula VŠB-TU Ostrava 21. listopad 2019

 

Akce Zlepši si techniku má za úkol ukázat středoškolákům a končícím základkám, co vše je možné na VŠB-TUO studovat. Koná se proto opakovaně a konala se i letos.
Členové ASEP podporují technické vzdělávání mladé generace. Proto na podobných akcích středních škol i univerzit předvádějí elektromobily a podporují ji i zábavnými formami, třeba ježděním na elektrických hoverboardech či elektrokárách.. Letošní ročník Zlepši si techniku se konal v budově Auly s mnoha sály, včetně největšího, slavnostního.
Členové ASEP na stánku ASEPu Milan Rajchl a Radovan Burkovič na monitoru promítali videa o elektromobilitě, rozdávali letáky a nechávali děti svézt na elektrokárách a hoverboardech, což bylo pro mnohé první setkání s jízdou pomocí elektromotoru (pominemeli tramvaje, trolejbusy, vlaky, pro mnohé lanovky či metro a další). K vidění u stánku vedle pak byl roztomilý fakultní Biró.
Velký zájem byl i o svezení malým modrým elektromobilem Peugeot Ion, o což se postarali otec a syn Křižkovi. Malá fotogalerie.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují technické vzdělávání mladé generace. Proto na podobných akcích středních škol i univerzit předvádějí elektromobily a podporují ji i zábavnými formami, třeba ježděním na elektrických hoverboardech či elektrokárách.. Na VŠB-TUO je  akce Zlepši si techniku už tradiční. Letošní ročník Zlepši si techniku se bude konat 21. listopadu 2019 od 9. do 13. hodiny. Určen je pro žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Konat se bude v aule VŠB-TUO a blízkém okolí ulice 17. listopadu 2172/15 (zastávka tram Hlavní třída).

Představí techniku, která neodmyslitelně doplňuje a ovlivňuje náš život. Na exponátech a technických hračkách vysvětlí, co dělá optoelektronik, markeťák, manažer kvality, bezpečnostní auditor, městský inženýr, biotechnolog, robotik a další desítky profesí. Zve též na společnou science show slavného popularizátora vědy Michaela Londesborough a neméně slavného Smokemana z VŠB-TUO, kteří předvedou kouzla a příběhy inspirované přírodními vědami a technikou. Na dvě představení v NA1 v 10 a 12 hodin je nutné se rezervovat (kapacita sálu je 500 osob). 

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, mimořádně navíc v pátek 15. listopadu 2019 v 8 a ve 14 hodin

 

Výjimečně bez elektromobilistů proběhl mimořádný listopadový termín navíc akce Jedu s dobou. Elektromobilisté z ASEPu totiž na 5 dní zamířili na e-Salon do Prahy, kde někteří z nich přednášeli, jiní předváděli přítomným účastníkům elektrovozidla a ASEP měl dvě velké .expozice v hale 4 a 6. 

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

2.ročník veletrhu e-SALON Praha, čtvrtek 14. listopadu – neděle 17. listopadu 2019, konference ASP pátek 15.11.2019 12:30-14:15 hod.

 

Rozsahem asi doposud největší elektromobilní akce v České republice, kdy na jednom místě uvidíte vše od elektrokoloběžek po elektroletadla, letos druhý ročník na pražském výstavišti v Letňanech.
Rozlohou ohromný prezentační a poradenský stánek ASEP v hale č.4 zahrnoval nejen různé elektromobily od trojkolek až po dodávky a malé nákladní, ale i baterie, napájení a nabíjecí stojany.
V hale č.6 pro vyzkoušení elektromobilů pak s ASEP vystavoval člen Ekolo svoje elektrokola a zájemci je pilně zkoušeli. Na stánku ASEP se bylo opět možné dozvědět vše o elektormobilech a všedním životě s nimi a samozřejmě se v nich i projet. A to rovnou v tom nejlepším a největším osobním SUV, Tesla Model X, zapůjčeném členem ASEP a výrobcem a dodavatelem nabíjecí kabeláže Sampro.
Na stánku byly k vyzkoušení pro děti i dospělé populární elektrokáry a hoverboardy. Prakticky nekončící fronta svědčila o velkém zájmu a flotila 10 strojů byla neustále v provozu. Jejich množství a průběžné nabíjení pak zajistilo, že neustále bylo na čem jezdit. Obsluha stánku ve složení Milan Rajchl, Pavel Krajčír a Radovan Burkovič, občas podpořená dalšími členy ASEP, se měla co ohánět.
Hned naproti člen ASEP Milan Rajchl demonstroval použití elektromobilu jako napájecího zdroje, elektrárny. Přes vybíječ ukazoval ostrovní systém, kdy auto bylo jediným zdrojem elektřiny pro velký LCD displej s videi z akcí ASEP.

Fotogalerie z příprav, konání a balení akce.

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA E-SALON 2019

Pozvánka:

Velká prezentace ASEP bude na 2.ročníku veletrhu e-Salon v Praze Letňanech, nad nímž převzal ASEP odbornou záštitu. Kromě stánku s poradenstvím zdarma, vystavujících partnerů ASEP a  možnosti vyzkoušet si zejména pro děti a mládež jízdu na elektrokárách a hoverboardech, bude možné navštívit i páteční konferenci.

Stánek ASEP najdete po všechny 4 dny (10-18 hodin) v Hale 4 na pozici C2 (plánek výstaviště). Ve čtvrtek pro média a odbornou veřejnost, v pátek až neděli pro všechny návštěvníky. Spoluvystavovateli s ASEP zde budou:

- CV TECH s.r.o.
- ekolo.cz s.r.o.
- EMERZE elektro s.r.o.
- KAIPAN, s.r.o.
- Technologická platforma silniční doprava.

V pátek 15.11.2019 od 12:30 do 14:15 ve Vstupní hale II, Přednáškovém sále 4 zorganizovala v rámci vstupenky na veletrh Konferenci ASEP s následujícími tématy a přednášejícími

- Stav elektromobility v roce 2019 - Jaromír Marušinec, Vysoké učení technické v Brně, předseda ASEP

- 10 důvodů proč je elektrokolo lepší než elektromobil - Jakub Ditrich, Ekolo.cz

- Na co si dát pozor při nákupu ojetého elektromobilu - Mojmír Hrouz, EMERZE elektro s.r.o.

- Přehled elektromobilů na trhu - Václav Vodrážka, místopředseda ASEP, innogy Energo, s.r.o

- Lithiové trakční baterie pro velká vozidla - Jan Vejbor, místopředseda ASEP, EVC Group s.r.o.

- Elektromobilita užitkových vozidel - Milan Pavlíček, CV TECH s.r.o.

- Elektromobilita v MHD jako ekosystém - Radovan Burkovič, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, ASEP.

Jste srdečně zváni. Členové ASEP mají samozřejmě k dispozici vstupenky zdarma, napsat o ně si můžete na výbor anebo oslovit spoluvystavovatele.

Jak to vypadalo loni si prohlédněte zde.

Detaiy o loňském ročníku pak v Závěrečné zprávě.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, aktuálně pátek 25. říjen 2019 v 8 a ve 14 hodin

 

Pořádající Centrum bezpečné jízdy LIBROS tentokráte překvapilo účastníky doprovodným programem, kdy se na ploše konaly ukázky pro mezinárodní hasičskou konferenci a všichni přítomní se mohli podívat také. Výborně zvládnutá akce s účastí padesátky osob v každém z obou časových termínu  Vše proběhlo v podobném pohodovém duchu, jako úplně první Jedu s dobou v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

Konference Moderní energetická řešení pro města, obce a jimi zřízené firmy, čtvrtek a pátek 3. - 4. října 2019 Kulturní dům Budišov nad Budišovkou

 

Členové ASEP často předávají své zkušenosti nejen z provozu elektrovozidel v rámci rodin či firem, ale zejména celostních řešení kombinujících výrobu a řízenou spotřebu elektřiny v objektech v kombinaci s čistou dopravou.
Nejinak tomu bylo v Budišově nad Budišovkou, kde druhém dni na závěr bloku vystoupil aktivní propagátor elektromobily z ASEP Ing. Radovan Burkovič s tématem Přehled v nabídce nabíjecích stanic a elektromobilů. A za kolegu, co nemohl, pak přednesl i historii elektormobility.
Konference představila teoreticky i prakticky projekt „Vytvoření malé lokální distribuční sítě pro distribuci tepla a elektřiny s prvky SMART GRID – inteligentním řídicím systémem a řízením spotřeby pro tři objekty v majetku Města Budišov nad Budišovkou“.
Probrána byly detailně témata Nové moderní trendy • Ekologicky šetrná řešení • Obnovitelné zdroje energie • Kombinovaná výroba elektřiny a tepla - kogenerační jednotky • Fotovoltaické systémy • Bateriové systémy • Inteligentní řídicí systémy • Slučování odběrných míst • Chytré sítě + elektromobilita • Spotřeba energií v místě výroby.

Malá fotogalerie.

Pozvánka:

Členové ASEP často předávají své zkušenosti nejen z provozu elektrovozidel v rámci rodin či firem, ale zejména celostních řešení kombinujících výrobu a řízenou spotřebu elektřiny v objektech v kombinaci s čistou dopravou. 

Nejinak tomu bude v Budišově nad Budišovkou, kde druhém dni na závěr bloku vystoupí aktivní propagátor elektromobily z ASEP Ing. Radovan Burkovič s tématem Přehled v nabídce nabíjecích stanic a elektromobilů. 

Konference navazuje na projekt s názvem „Vytvoření malé lokální distribuční sítě pro distribuci tepla a elektřiny s prvky SMART GRID – inteligentním řídicím systémem a řízením spotřeby pro tři objekty v majetku Města Budišov nad Budišovkou“, který je podpořen dotací na základě Rozhodnutí č. 11651868 o poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Probrána budou detailně témata Nové moderní trendy • Ekologicky šetrná řešení • Obnovitelné zdroje energie • Kombinovaná výroba elektřiny a tepla - kogenerační jednotky • Fotovoltaické systémy • Bateriové systémy • Inteligentní řídicí systémy • Slučování odběrných míst • Chytré sítě + elektromobilita • Spotřeba energií v místě výroby.

Jednotlivé přednášky budou navzájem prolínat s značným prostorem pro diskusi mezi posluchači a jednotlivými vystupujícími. Samozřejmostí bude také dostatečný prostor pro získání nových kontaktů a informací v rámci neformální části konference při společenském večeru nebo v rámci jednotlivých workshopů.

Registrace prostřednictvím webového formuláře nebo na emailové adrese: ucetnictvi@y-e.cz od 1. 7. 2019 do 15. 9. 2019.

 

Noc vědců téma "Šetrně k planetě" areál kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava, pátek 27. září 2019 17-22 hodin

 

Tradiční velká celorepubliková akce, kterou letos koordinovala VŠB-TUO v rámci oslav výročí 175 let od založení univerzity. Tradiční velká celorepubliková akce, kterou letos koordinovala VŠB-TUO v rámci oslav výročí 175 let od založení univerzity.
Už před 17 hodinou se začaly davy návštěvníků doslova valit areálem univerzity a obsadily kampus. Bylo jich podle sčítačů za 5 hodin konání akce celkem 5.415, z toho 584 se zastavilo v budově CPIT, u níž probíhala prezentace elektromobility.
Zájemci o svezení elektrokočárem DORA stáli řadu, stejně jako o Teslu Model S a Teslu Model X, která navíc pravidelně předváděla Tesla Dancing. 
Uspořádali jsme při jednom ostravský sraz malých elektromobilů trojčat Peugeot Ion / Citroen C Zero / Mitsubishi iMiev, který se sjelo hned 9. I jejich majitelé vozili zájemce, kteří byli překvapeni, že to, co Tesly, zvládnou i tato běžná malá městská autíčka – tichý a svižný rozjezd, rychlé reakce, perfektní přilnavost. 
Lidé, kteří u CPIT skončili a chtěli pokračovat k superpočítači, pak mohli využít jak služeb jejich, tak Tesel nebo třeba Renaultu Kangoo Z.E v osobní verzi a svézt se k superpočítači elektromobilem. Aby se nemuseli vracet k aule na Kampusbus. 
Na místě bylo 9 Peugeotů Ion, 1 Kaipan, 1 Fiat 500e, 1 Nissan Leaf, 1 Renault Twizy, 1 Renault Kangoo Z.E., 2 Tesly Model S. 1 Tesla Model X, 1 elektro kočár Dora r.1906. 
Kromě historického kočáru dojely všechny na akci po vlastní ose. Vožení zájemců trvalo nakonec s přesčasem až do 23 hodiny, kdy jsme balili stánky a řidiči ještě likvidovali zbytky fronty zájemců. 
Ještě větší fronty dětí i dospělých se tvořily u 2 elektrokár a 2 hoverboardů, dráha pro ně na slepém parkovišti za budovou IET byla ideální jak povrchem, tak z hlediska bezpečnosti a večerního veřejného osvětlení. 
Prezentace využila k napájení stánku a na místě demonstrovala vybíječ elektromobilu, kdy Nissan Leaf 2.generace fungoval jako elektrárna a po celou dobu předváděl napájení nejen prezentačního velkoplošného monitoru. 
Doplňkem byly přednášky o soběstačnosti a příspěvku elektromobility k ní v aule. Posluchači byli vnímaví, dostali letáky k celé oblasti a na konci se hodně ptali, diskuse probíhala i před místností, kterou jsme museli vyklidit dalšímu programu. Fotogalerie z prezentace elektromobility.     
Fotogalerie na webu univerzity.

Pozvánka:

ASEP a příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel ekologické přístupy k životu, jehož je čistá doprava nedílnou součástí Stejně jako v minulých letech se zúčastní i celostátní akce Noc vědců. Letos s tématem "ŠETRNĚ K PLANETĚ". Komentované ukázky proběhnou na parkovišti a okruhu v areálu VŠB-TUO, budova CPIT, u nabíjecí stanice VŠB-TUO.

Víte, že prvním automobilem byl elektromobil? Jak se vozy na elektrický pohon vyvíjely v průběhu století? Čeká nás "čistě tichá budoucnost"? Seznamte se s elektro-kočárem DORA  z počátku 20.století, Škodou/Tatra Beta electric a dalšími, až po sportovní Tesla Roadster z r. 2008. Potěžkejte si různé typy baterek od olověných po lithiové a co víc, projeďte se s námi tiše a bez zplodin!

ASEP přiveze Elektrovozítka všeho druhu. A také něco malého k poslechu, přednášku Návrat ke kořenům. O stylu života, o možnosti volby a neustálém hledání, permakultuře, vyvýšených záhonech, jedlé zahradě a dalších aktivitách, které navazují na šetrné bydlení a mobilitu. 

Na tradiční akci si mohou účastníci z řad veřejnosti mj. vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem a na elektrokole. Včetně poradenství. Pořádají Fakulta elektrotechniky VŠB-TUO a Asociace elektromobilového průmyslu - ASEP.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů, zejména z Ostravska a okolí, nechť se prosím registrují na emailu radovan.burkovic@jobcentrum.cz u koordinátora Radovana Burkoviče, člena ASEP, tel.603497106.

 

3. ročník Eko-rallye Opavsko sobota 14. září 2019. Hledá se Agent MA 021 – Agent s právem nabíjet. Akce je součástí Dne čisté dopravy v Hradci nad Moravicí, vhodná pro rodiny s dětmi.

Dobře připravená akce, která vygradovala v cílové rovince, kterou bylo okolí vlakového nádraží v Hradci nad Moravicí. Posloužily nejen zpevněné příjezdové a manipulační plochy a přilehlý parčík, ale rovněž klasická rampa se skladištěm, která se stala pódiem pro moderátora, hudební skupinu i dekorování vítězů. Všude se to jen hemžilo stánky, lidmi, dětmi, šlapadly a elektrovozítky. Za nádražní budovou bylo speciální stanoviště elektromotorek Kuberg od dětských po dospělácké.

Občerstvení bylo široké od veganů po masožravce, pivovar Hasič dovezl svoji dvanáctku, hned 3 stánky soutěžily o nejlepší guláš. Hovězí či srnčí. Káva byla připravována odborně a zákusky či koláčky jedna báseň. Spousta atrakcí pro děti i dospělé. Od legračních typu šlapáním nafouknout balonek k prasknutí až po vážné - možnost změřit si svou kondici na speciální analytické váze. O akci si můžete udělat nejlepší představu z fotogalerie oficiální a též z fotogalerie ASEPu.

Pozvánka:

ASEP a příznivci elektromobility se pravidelně účastní Dnů čisté mobility pořádaných Místní akční skupinou Opavsko (MAS)

Principem závodu je v časovém limitu od 10 do 13 hodin projet co nejvíce z určených 40 průjezdních bodů (památek) Opavského Slezska a zároveň mít co nejnižší produkci CO2 na osobu. V každé z 8 kategorii (pěší, jezdec, cyklista, elektrocyklista, elektromotorkář, elektrořidič, CNG řidič, nezařaditelní) se bude vyhlašovat vítěz kategorie. V kategorii NEZAŘADITELNÍ budou startovat ti, kteří nespadají do žádné z výše uvedených kategorií.

Rozhoduje počet navštívených průjezdních míst. Jako důkaz předkládají závodící selfie vyfocená před navštívenou památkou. Každý navštívený průjezdní bod má hodnotu 1 bodu. U automobilů jsou zvýhodněné posádky s plným obsazením vozu.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci s ASEP nabízíme prvním pěti přihlášeným účastníkům Eko-rallye z řad členů ASEP nocleh  z 13. na 14. 9. v hotelu Sonáta v Hradci nad Moravicí zdarma. Podmínkou je, aby byl člen (ale i každý zájemce o účast) zaregistrován na stránce pořadatelevíce informací na webu nebo u Renaty Veselské, tel. 725 658 004. Akce je otevřená všem elektromobilistům. REGISTRACE A ÚČAST V ZÁVODĚ ZDARMA!!! POZOR POČET MÍST JE OMEZEN!!!

Pro on-line registrované startovní číslo s přezdívkou dle vlastního výběru. On-line registrace probíhá do 10. 9. 2019. Pro prvních 15 on-line registrovaných bude připraveno tričko Agent MA 021 ZDARMA.

Naplánujte si už dnes Vaši nejefektivnější trasu podle průjezdních míst:

Opava – Konkatedrála Panny Marie, Opava – Slezské zemské muzeum, Slavkov – zámek – Stěbořice – zámek, Stěbořice Nový Dvůr – zámek, Jezdkovice – zámek, Litultovice – zámek, Choltice u Litultovic – větrný mlýn, Loděnice – zámek, Štemplovec – zámek, Neplachovice – zámek, Sosnová – zámek, Velké Heraltice – zámek, Hlavnice – zámek, Jakartovice Deštné – zámek, Mladecko – Mladecký Dvůr, Dolní Životice – zámek, Melč – zámek, Radkov Dubová – zámek, Radkov Dubová – zřícenina hradu Vikštejn, Kyjovice – zámek, Háj ve Slezsku Smolkov – zámek, Holasovice – muzeum Slezský venkov, Lipina – vesnická památková zóna, Štáblovice – zámek, Hlučín – zámek, Kravaře – zámek, Bolatice – skanzen, Bolatice – zámek, Šilheřovice – zámek, Budošov nad Budišovkou – muzeum břidlice, Chchelná – zámek, Dolní Benešov – zámek, Velké Hoštice – zámek, Velké Hoštice – pěchotní srub Křižovatka, Opava Milostovice – pěchotní srub U Trigonometru, Hrabyně – národní památník II. sv. války, Hlučín Darkovičky – areál čs. Opevnění, Raduň – zámek, Hradec nad Moravicí – zámek.

Elektromobily, které dojedou z větší dálky, je možné si nabít ze 2 zásuvek Mennekes v OC Breda & WEINSTEIN nebo na rychlonabíječcce E.ON (CHAdeMO, CCS Combo, Mennekes) u OC Globus na vjezdu do města od Ostravy. 

Organizace závodu: 9.00 – 9.45 Registrace na místě (Horní náměstí v Opavě) závodníci obdrží startovací balíček. 10.00 Start závodu. 10.00 – 13.00 Průběh závodu (upozorňujeme závodníky, že závod probíhá za plného provozu, nikde není kvůli závodu omezena doprava). 13.00 Nejzazší příjezd do cíle vlakové nádraží Hradec nad Moravicí (pozdější příjezd je penalizován ztrátou bodů). 14.00 Vyhlášení výsledků. 13.00 – 17.00 Den čisté dopravy – navazující program kdy je možné vyzkoušet jezdítka, vozítka, káry, kola, elektrokola, elektroauta. Připraven program pro děti – výcvik agentů, pro chlapy – agent ve výslužbě, pro ženy – agentky v utajení. Dobré jídlo, alko i nealko, hudba. Vyhlášení výtvarné soutěže Elon jede, Elon vede!

 

Seminář Čistá energie - Čistá doprava a energetická řešení na místní úrovni Hradec nad Moravicí, pátek 13. září 2019 10-17 hodin

 

Kromě zajímavého a bohatého programu, kdy organizátory vymezených 20 minut na jednu prezentaci prostě nestačilo otázkám a diskusi, se v obědové pauze všichni shromáždili před restaurací na parkovišti u zámku. Prohlédli a vyzkoušeli si zde nejsilnější verzi Renault ZOE se 40 kWh baterií a malý náklaďák plus motocyklová tříkolka s ložnou plochou od komunální techniky firmy SOD.

Pozvánka:

Členové ASEP často předávají své zkušenosti nejen z provozu elektrovozidel v rámci rodin či firem, ale zejména celostních řešení kombinujících výrobu a řízenou spotřebu elektřiny v objektech v kombinaci s čistou dopravou. Nejinak tomu bude v Hradci nad Moravicíc v Restauraci Sonáta, ulice Zámecká 302, kde v dopoledním a odpoledním bloku vystoupí aktivní propagátor elektromobily z ASEP Ing. Radovan Burkovič s tématy Rodinný domek jako energetický ekosystém a zajištění na důchod plus Elektromobil v praxi, praktické zkušenosti z provozu. V závěru dne i Jiří Vlk na téma Komunitní investice do obnovitelných zdrojů energie v zahraničí i v podmínkách ČR.

K účasti se registrujte na webu Místní akční skupiny Opavsko z.s..

 

7. ročník eRUDA 2019 Německo, pátek 13. - neděle 15. září 2019 

 

Bylo to velké a bylo nás mnoho, organizace perfektní a počasí jak na objednávku, tak by shrnul účast ASEPu na eRuda tradiční zástupce a místopředseda ASEP Milan Rajchl. I letos se zúčastnil akce eRuda 2019. Byl to už sedmý ročník. Sraz byl v pátek 13.9. v Landsbergu, kousek od Mnichova. Jeho popis akce z pohledu účastníka najdete na webu elektromobily.webnode.cz. Včetně soukromé fotogalerie. Více o celé akci z pohledu organizátorů včetně fotogalerie pak zde: https://elektromobily.webnode.cz/news/eruda-2019/

Pozvánka:

ASEP a příznivci elektromobility se svými elektrovozidly podporují svou přítomností rovněž akce kolegů elektromobilistů v zahraničí. Již po sedmé, od 13. do 15. září 2019, se v Ammersee uskuteční eRUDA,největší eMobility akce v Německu. Každý se může zaregistrovat se svým elektroautem, elektromotocyklem nebo elektrokolem. Shromaždiště je letos na výstavišti ve Weilheimu. Za ASEP se i letos zúčastní člen Výboru Milan Rajchl, poprvé se svým novým Nissanem Leaf 40 kWh baterie. 

Zájemci o účast z řad elektromobilistů nechť se prosím informují na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, aktuálně pátek 13. září 2019 v 8 a ve 14 hodin

 

Výjimečně bez elektromobilistů proběhl zářijový termín Jedu s dobou. Celoevropský měsíc čisté dopravy je totiž doslova nabit akcemi, které se ke škodě propagace elektromobilismu vzájemně překrývají. Elektromobilisté z ASEPu tak zamířili na třídenní eRuda do Německa, nebo na seminář o čisté dopravě do Hradce nad Moravicí, kde někteří z nich přednášeli, jiní předváděli přítomným účastníkům elektrovozidla. 

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

 

5. ročník Art & Science 2019 areál kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava, čtvrtek 5. září 2019 9-13 (Teens, školy) a 13-22 hodin (veřejnost)

 

Objemný a programem bohatý byl stánek ASEP a FEI VŠB-TUO v rámci akce Art&Science. Ve vjezdu do labortoří CPIT stál modrý bateriový elektrický Kaipan, který sloužil jako podstavec k promítané prezentaci Historie elektromobilu. Otevřený kufr dlouhého čumáku lákal ke zhlédnutí jeho útrob s bateriemi a motorem. Hned vedle se na pomalém nabíjecím stojanu nabíjel černý Nissan Leaf, naproti stály elektrická Tatra Beta a elektrický Peugeot Partner. Vedle nich měřící dodávka VŠB-TUO a vodíkový elektromobil Hyundai. Celá část sousedící vozovky hostila dráhu pro hoverboardy a elektrokáry, tuto jednoduchou elektromobilitu využily stovky dětí jak dopoledne, kdy na ně školy pořádaly doslova nájezdy, tak odpoledně v doprovodu rodičů, kdy se rovněž tvořily fronty. Výdrž jednoho stoje na nabití je cca 2 hodiny, po 4 hodinách od počátku akce už 4 stoje z 5 horečnatě nabíjely na odpolední zátěž. Součástí stánku ASEP byla video prezentace testů elektromobilů a různých zajímavostí na krátkých videích, výstava nabíjecích kabelů, výběr letáků. Navazující stánek FEI hostil stavebnici malého bílého elektrického Kaipanu pro střední školy a hned vedle se lidé nonstop fotili u a v Renaultu Twizy, který demonstroval nabíjení elektromobilu z chytré pouliční lampy. Prezentace skončily se setměním po 19 hodině, kdy nastoupila kultura a na pódiu za rohem vystřídala poklidného pana Uhlíře s dětskými a pohádkovými songy kapela Monkey Busieness, uvedená dlouhým ohňostrojem. Fotogalerie stanoviště elektrovozidel.A na webu univerzity.

Pozvánka:

Stejně jako v minulém roce i tento V. ročník ukáže krásu ve vědě a zároveň, že i v umění je kus vědy. Prohlédněte si kompletní program akce. Vzhledem k tomu, že letošní rok je pro univerzitu velmi významný, bude čas na oslavu krásného výročí 170 let od vzniku univerzity. Návštěvníky čeká nejen spousta zajímavých aktivit spojených s uměním a vědou od studentů, akademiků a zaměstnanců VŠB-TUO, ale také narozeninové překvapení. ASEP a příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel spojení vědy a umění. Vždyť co je krásnějšího, než ladný tichý pohyb elektrovozidel bez hluku, vibrací a jedů, přičemž i samotná vozidla jsou často vrcholy užitného designu. Ukázky techniky proběhnou na parkovišti a okruhu v areálu VŠB-TUO, budova CPIT, u nabíjecí stanice VŠB-TUO.

Projeďte se s námi tiše a bez zplodin! Pořádají Fakulta elektrotechniky VŠB-TUO a Asociace elektromobilového průmyslu - ASEP.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů, zejména z Ostravska a okolí, nechť se prosím registrují na emailu u koordinátora Radovana Burkoviče, člena ASEP, tel.603497106. Na místě samotném v průběhu akce mj. demontujeme a namontujeme sloup veřejného sovětlení, aby mohla vzniknout další nabíjecí stanice pro elektrovozidla v areálu školy, vybavená 2 zásuvkami Schuko 230V 16A.

2. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí, sobota 24. srpen 2019 10-15 hodin

 

Chci poděkovat jménem spolupořadatele akce, Asociace elektromobilového průmyslu, všem zúčastněným elektromobilistům na srazu, že byli k dispozici také veřejnosti. Mnozí opakovaně vozili zájemce, předváděli auta vně i uvnitř, ochotně otevírali kapoty, nechávali usednout, odpovídali na dotazy. A pouštěli Tesla dancing. Také se prakticky nezastavilo zdarma půjčování hoverboardů, elektrokár, elektrokoloběžek, elektrokol a elektromotorek Kuberg. Ty byly k dispozici i těm nejmenším návštěvníkům včetně zkušební trati.
Pan starosta za město Valašské Meziříčí byl rovněž spokojen a už se těší na 3. ročník v srpnu 2020.

Představu o akci si můžete udělat prostřednictvím hned několika videí:

- Sraz elektromobilů ve Valašském Meziříčí očima fDrive.cz

- 2. sraz elektromobilů ve Valašském Meziříčí 2019 očima Bezvyfuku.cz

- Valašské Meziříčí - Přehlídka elektromobilů 2019 v TV Relax

Pozvánka (též na hybrid.cz nebo v regionu Zlín :

Loňský první ročník se setkal s pozitivním přijetím veřejnosti a akci si pochvalně hodnotili i sami elektromobilisté. Od těch s elektrokoly, přes motorkáře, po ty s osobáky, dodávkovými elektromobily či malými náklaďáky. Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti s nimi v praktickém provozu, co říkají jejich majitelé, kde a jak nabíjet ve Valašské Meziříčí a dalších městech, to vše se dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte v sobotu 24. srpna od 10 do 15 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí. Bude se tam konat 2. sraz elektromobilů na Valašsku. Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. Po celou dobu konání akce budou probíhat také zkušební jízdy. Letos bude k dispozici i atrakce pro děti, elektrokáry a hoverboardy. Akci pořádá město Valašské Meziříčí pod záštitou starosty města Roberta Stržínka ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 9. srpna 2019 v 8 a ve 14 hodin

 

Ani výjimečná čtrnáctidenní nepřízeň počasí, která donutila pořádající Centrum bezpečné jízdy LIBROS změnit obsah akce, protože na kluzné ploše se právě proháněli technici dodavatelské firmy a konečně přišla na řadu kvůli dešti dlouho odkládaná pokládka nové vrstvy, nezkazila přítomným seniorům náladu. Opět výborně zvládnutá akce s účastí čtyřicítky osob v každém z obou časových termínu Odpoledne nachystali členové ASEP malou satisfakci zúčastněným. Kromě prohlídky a svezení v legendárním elektromobilní špičce, Tesla Model X, si mohli prohlédnou - a mnozí pilně natáčeli pro své děti a vnuky na mobilní telefony - legendární  Tesla Dancing.. Vše proběhlo v podobném pohodovém duchu, jako úplně první Jedu s dobou v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

 

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 13. července 2019 v 8 a ve 14 hodin

Opět výborně zvládnutá akce s účastí skoro čtyřicítky seniorů v každém z obou časových termínu se nesla v podobném duchu, jako ta úplně první v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

Letní škola VŠB-TU a malý odpolední sraz elektromobilistů Ostrava, pátek 12. července 2019 v 10 hodin a od 15 hodin

Desítka korejských studentů a studentek si vyslechla přednášky o elektromobilitě z hlediska historického vývoje (VŠB-TUO, FEI, Doc. Ing. Bohumil Horák, CSc.), výhod a nevýhod elektromobilů (ASEP, Ing. Radovan Burkovič) a nakonec i pohled jedné z vedoucích elektromobilních automobilek v Evropě, co nabízí a co chystá (Renault, Ing. Martin Kavan). Při příležitosti Letní školy byl protažen podzemní přívod elektřiny od stávající nabíjecí stanice VŠB-TUO k nedalekému sloupu veřejného osvětlení s 2 zásuvkami Schuco 230V 16A. Prozatím ještě nepřipojeno kvůli komplikacím s přechodkou.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací programy univerzit, obsahující elektromobilitu a soběstačnost ve výrobě elektřiny. Takový obsah má i Letní škola VŠB-TUO na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Před studenty, vedenými doc. Horákem, vystoupí v 10 hodin s přednáškou na téma elektromobility Ing. Radovan Burkovič. od 15 hodin bude u nabíječky VŠB-TUO malý sraz elektromobilistů. S studenti si budou moci vyzkoušet svezení, případně řízení auta. Potvrzení účasti na email nebo SMS. Doc. Horák mobil 724313874.

Den čisté mobility v Kamenici nad Lipou úterý 25. června 2019 14-18 hodin

 

V rámci Dne čisté mobility v Kamenici nad Lipou slavnostně odhalili novou nabíjecí stanici pro elektromobily a elektrokola. 

Nabíjecí stanice na náměstí Československé armády před Kamenickým pivovarem. „Jsme rádi, že jsme se mohli do tohoto projektu jako město zapojit a že můžeme přispět k rozvoji čisté mobility v České republice. Tím, že je dobíjecí stanice i v Kamenici, jsme zahustili síť pro dobíjení, která je tady v nejbližším regionu v podstatě nejhustší v republice. Doufáme, že se bude elektromobilita i nadále rozvíjet,“ řekl starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík. Kamenická stanice dokáže nabít najednou až šest elektrokol a dva automobily. V prvním roce bude nabíjení elektromobilů i elektrokol zdarma. Pak se město rozhodne, co dál. 

Kromě odhalení nové nabíjecí stanice přišla včera odpoledne řada i na představení prvního elektrovozidla pro potřeby města a dalších typů elektromobilů. „Město koupilo jeden užitkový elektromobil velikosti multikáry, který bude loužit na provoz po místních částech a po Kamenici nad Lipou na běžné práce které tu potřebujeme dělat. Elektromobil má kapacitu nějakých 80 motohodin, takže na tu jednu pracovní směnu to bohatě stačí a přes noc se zase bude dobíjet v městských garážích,“ informoval kamenický starosta.

Účastníci akce se od propagátorů elektromobility také dozvěděli o vývoji podmínek pro rozvoj čisté mobility v regionu nebo o připojování elektromobilů a elektrokol k nabíjecím stanicím. Zájemci si navíc mohli některé z představených elektromobilů sami vyzkoušet.

Nabíjecí stanice v okolí je také v nedaleké Lhotě-Vlasenici, v Černovicích, v Kameni, v Pelhřimově či ve Vystrkově u Humpolce. „Region je tak protkán sítí nabíjení do 22 kW, ale jeho hranice kopírují i rychlonabíječky standardu 50 kW a jedna ze současných 3 stanic Tesla Supercharger v ČR s výkony nabíjení od 125 kW výše.

O akci se pochvalně zmínil Pelhřimovský deník.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel akce měst, která přecházejí na čistou mobilitu. A to bez ohledu na dobu konání a velikost. Nejinak tomu bude i v Kamenici nad Lipou, náměstí Čsl. armády.

Program:

1. Uvítání – Jaromír Pařík - starosta Kamenice nad Lipou

2. Představení hostů – Jan Křižka

3. Vývoj podmínek pro rozvoj čisté mobility v regionu – Jan Křižka

4. Slavnostní odhalení nové nabíjecí stanice

5. Připojení elektromobilů a elektrokol

6. Představení prvního elektrovozidla města Kamenice nad Lipou

7. Představení elektrovozidel a zkušební jízdy pro veřejnost

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Jan Křížka mobil 733279125. Registrovaní elektromobilisté jsou po akci zvání na přátelské posezení v šalandě Kamenického pivovaru. Prosím o potvrzení účasti a zájmu o nocleh z 25 na 26.6.2019. 

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 14. června 2019 v 8 a ve 14 hodin

Opět výborně zvládnutá akce s účastí skoro šedesátky seniorů v každém z obou časových termínu se nesla v podobném duchu, jako ta úplně první v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

Domácí výroba paliva pro Váš elektromobil aneb Den otevřených dveří solárních elektráren 30.5.-5.6.2019 Ostrava-Plesná, v rámci Týdne udržitelného rozvoje

 

2 místní střední školy (třetí se po domluvě staví mimo ještě 19.6.2019), rodiny s dětmi místní či dokonce z Přerovska, jednotlivci, ale i skupinka cyklistů až z Těšínska, se zájmem absolvovali exkurzi a zhlédli níže nabízené. Rádi jsme byli inspirací a pronikli i do médií v hlavním vysílacím čase ČT1. 

 

Pozvánka:

Prohlídka rodinného domu stavěného s ohledem na udržitelný rozvoj, který si vyrábí elektřinu pro sebe i svou elektromobilitu:

 • sendvičový dřevodům

 • voda z vlastní vrtané studny

 • fotovoltaická elektrárna 3,6 kWp

 • solární ohřev teplé vody s akumulací

 • plynový turbokotel s vnitřním termostatem a venkovním ekvitermním čidlem

 • 2 elektromobily

 • 1 elektrokolo

 • permakulturní jedlá zahrada

 • vyvýšené záhony

 • kompostovací sada.

Malý sraz elektromobilů Ostrava-Poruba, pozvání na guláš, sobota 1. června 2019 16-18 hodin, nabíjecí stanice VŠB-TUO, v rámci Týdne udržitelného rozvoje

 

Nakonec asi i díky nádhernému počasí komorní akce, kam i přesto dorazil elektromobilista až z Brněnska.

Pozvánka:

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, se jako uživatel různých úsporných technologií a propagátor elektromobility, zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Od čtvrtka 30.5. do pondělí 3.6.2019 budou v objektu CPIT probíhat přednášky s praktickou ukázkou "Postav si svůj elektromobil" vždy 16-18 hod.

Na všem elektromobilistům dobře známém místě s nabíjecí stanicí u objektu laboratoří CPIT se bude konat v sobotu 1.6.2019 od 16 hodin malý sraz elektromobilů, doc. Horák zve všechny elektromobilisty na guláš.

Účastníci srazu hlaste se prosím doc. Horákovi na email (Doc.Ing.Bohumil Horák, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, FEI, kat.450, Prototypová laboratoř CPIT C112, 17.listopadu 15, 708 33 Ostrava Poruba, tel., fax: +420 597329339).

amper-motion_logo.jpg
Amper2019ASEPplocha.png

eJantarová cesta 2019 sobota 25. - neděle 26. května 2019 Beskydy, Pustevny

eJantarová cesta 2019 získala záštitu místopředsedy vlády a ministra životního prostředí pana Richarda Brabce (doprovodný dopis)

V nádherném počasí se konala dvoudenní klasická elektromobilní akce na Ostravsku. Kompletní popis na webu Milana Rajchla hovoří za vše  a spousty krásných fotek ho jen dotvářejí. Zhlédněte i video z akce. Setkáme se na dalším ročníku 30.-31.5.2020!

Pozvánka:

Letos Milan Rajchl pořádá spolu s ASEP akci, jíž je zakladatelem, eJantarovou cestu. Třetí ročník. Tentokráte bude startovat z areálu Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze a přes Důl Frenštát v Trojanovicích končit nahoře na Pustevnách. Tam bude připraven pro registrované účastníky program a ubytování v tradičním horském hotelu. V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne se pak elektromobily představí i veřejnosti.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů nechť se prosím registrují na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 17. května 2019 v 8 a ve 14 hodin

Opět výborně zvládnutá akce s účastí skoro šedesátky seniorů v každém z obou časových termínu se nesla v podobném duchu, jako ta úplně první v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

Den čisté mobility Plzeňského kraje, Plzeň, náměstí Republiky, 9-18 hodin sobota 11. května 2019

 

V sobotu 11. května se na náměstí Republiky v Plzni uskutečnil Den čisté mobility s Plzeňským krajem, kde se představilo dvacet firem, které vyrábí elektromobily, elektrokola a další elektro vozidla. Také nabíjecí stojany a příslušenství.
Na akci se přišlo podívat několik stovek lidí, kteří si mohli vyzkoušet jízdu elektromobilem nebo se svézt na elektrokole či elektrokolobězce. Průběžně celý den se na pódiu představovali jednotliví vystavovatelé, kteří kromě elektromobilů prezentovali i užitková elektro vozidla. 
Den čisté mobility pořádala SPŠ dopravní pod záštitou náměstkyně hejtmana Ivany Bartošové, členky rady Radky Trylčové a náměstka primátora města Plzně Michala Vozobule. Chybět samozřejmě nemohla Asociace elektromobilového průmyslu se svým poradenským stánkem, kde celý den běžely videoprojekce a členové byli připraveni svézt zájemce svým elektromobilem. Akci nakonec předčasně ukončila pravá letní bouřka s průtrží mračen a kroupami, kdy náměstí teklo 5 centimetrů vody a kanalizace nestíhala. 
Celou akci moderolval DJ Endru, mj. sám majitel krásné elektrické limuzíny Tesla Model S. Několik diváků se s ním za výhru ve znalostní soutěži svezlo. Fotogalerie z akce.

Pozvánka:

Přehlídka elektromobilů, užitkových elektrovozidel, elektromotorek a elektrokol se zkušebními jízdami. Zástupci ASEP budou přítomni se stánkem, prezentací a poradenstvím zdarma.
Upozorňujeme vystavovatele, že instalace expozic musí být ukončena nejpozději v 8:30 h.

Zájemci o ubytování z řad vystavovatelů mají možnost využít uvolněnou kapacitu 54 míst na Domově mládeže, SPŠD Plzeň, Karlovarská 99. Lůžka jsou přichystána z pátku na sobotu i ze soboty na neděli. Nejzazší termín pro uskutečnění objednávky je pátek 3. května. Kontaktní osoba: paní Ivana Lišková, tel.: 371 657 261, email.: liskova@dopskopl.cz

6. ročník konference čisté mobility Zámek Loučeň, čtvrtek a pátek 9. a 10. května 2019

 

Velmi informacemi a názory nabitá akce jak v oficiální denní, tak večerní kuloárové, často vyostřené debatě zastánců plynu, elektřiny a vodíku. Setkání lidí, co kolem toho všeho něco dělají profesně, ze zájmu nebo z pohledu státní správy. Hodnocení Ministerstva životního prostředí si můžete přečíst sami. Hodnotná vystoupení a prezentace jsou přístupné veřejně.

Pozvánka:

Letošní ročník konference, pořádaný Ministerstvem životního prostředí ČR, se ponese v duchu plnění Národního akčního plánu čistá mobilita. Rok 2019 je pro něj stěžejní v tom, že nás čeká aktualizace NAP čistá mobilita. Bude představena struktura aktualizovaného  dokumentu a gestoři jednotlivých kapitol (elektro, vodík, plyn) představí podrobněji jejich obsah. Rovněž je na programu plnění a zásadní body Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR. Celý program bude nabitý informacemi.Členové ASEP budou přítomni samozřejmě také.

4. setkání elektromobilistů Olomouc, Horní náměstí, sobota 4. května 2019

 

Pohodová akce konaná hlavně pro zúčastněné elektromobilisty, kteří strávili hezkou sobotu v příjemném počasí a krásném prostředí Horního náměstí v Olomouci mnoha debatami, výměnou zkušeností a předváděním svých elektrovozidel. Výborně zvládnutá akce s účastí 37 elektromobilů napříč značkami včetně celé škály vozů Tesla a nejnovější Tesly Model 3. Fotogalerie.

Pozvánka:

Také letos se bude konat již tradiční olomoucké setkání elektromobilistů, pořádané členem ASEP Lubomírem Kaštovským, majitelem firmy LUKY system s.r.o., specializované kromě fotovoltaiky i na elektromobilitu a nabíjecí stanice. Cílem akce je propagace elektromobility a svezení veřejnosti v elektromobilech.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů nechť se prosím registrují na emailu LUKYsystem@seznam.cz u pořadatele Lubomíra Kaštovského, mobil 605 530 288. Je třeba uvést jméno, kontakt, jakým elektromobilem přijedete a odkud přijedete. Pokud se přihlásíte dopředu bude pořadatel rád, ale můžete klidně přijet i jen tak.

V Olomouci od prvního setkání vzniklo několik nových nabíjecích míst, a to včetně rychlonabíječek. Pokud bude potřeba některé z vozidel návštěvníků nabít, zařídí to pořadatel přes jeho přístupový čip nebo kartu, pro účastníky je nabíjení zdarma.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 26. dubna 2019 v 8 a ve 14 hodin

Opět výborně zvládnutá akce s účastí skoro šedesátky seniorů v každém z obou časových termínu se nesla v podobném duchu, jako ta úplně první v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Další informace viz první termín akce 12.4.2019.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

HORIZON GRAND PRIX 2019, Ostrava, Trojhalí Nová Karolina středa a čtvrtek 17. a 18. dubna 2019 9:00-16:30

Byli jsme z ASEPu u toho. První den byl tým VŠB-TUO třetí, po druhém dni celkově čtvrtý. Na VŠB-TU Ostrava se vodíku věnují dlouhodobě jak po teoretické, tak praktické stránce.

Navíc to kluky a holky (ano, byly v některých týmech) baví a nutí kombinovat elektrický pohon s palivovým článkem a baterkami, jelikož to auto jezdí na baterky, kontinuálně doplňované elektřinou z palivového článku, napájeného bombičkami s vodíkem. Velikostně o něco většími než jsou do sifonu. Na závod je limit 20 bombiček s vodíkem, ti nejlepší jich spotřebovali jen 8. Všichni měli k dispozici stejnou stavebnici - viz obrázky - a měli ukázat, co s ní dovedou.

V závodě jde o to ujet co největší vzdálenost, takže musí dobře jet nejkratší dráhou v poměrně hodně členité trati s ostrými zatáčkami, šikanami a vracečkami, nesejmout přitom soupeře, nebýt sám sejmut, nebourat, přizpůsobovat se měnící se adhezi pneumatik z hlediska teploty i ojetí jako v běžném silničním závodě, hodně rekuperovat a včas vyměnit bombičku za další.

Palivový článek totiž vyrábí elektřinu více méně konstantně, vybíjení/nabíjení baterie se však řídí jízdou. Taky včas vyměnit piloty, co sedí na vyvýšené tribuně 6 hodin a musí být neustále ve střehu, bavíme se o středoškolácích. A jsou tam i takové špeky, jako že mohou dojít baterky ve vysílačce. Fotogalerie.

Pozvánka:

Letos závody školních týmů s RC modely poháněnými elektřinou z vodíkových článků v rámci Horizon Grand Prix zavítají do Ostravy, areálu historického Trojhalí Nová Karolina v centru města. Školní týmy s podporou univerzit nebo firem připravily RC modely poháněné elektřinou vyráběnou z vodíku, které napájejí baterie a ty pak elektromotory. Hodnotí se v rámci vytrvalostních jízd počet najetých kol a tím ujetá vzdálenost RC modelu a efektivita, tedy spotřeba vodíku. Školní týmy prokáží své projekční, konstrukční, materiálové znalosti a samozřejmě i strategii závodu, ovládání modelů a umění jízdy s důrazem na rychlost a rekuperaci. Aby byli co nejrychlejší a nejúspornější zároveň, tedy ve dvou věcech, které jdou proti sobě.

Na plánku najdete umístění jednotlivých expozic a závodiště a celkový Program akce.

ASEP bude na místě předvádět jak klasické bateriové elektromobily, tak ve spolupráci s VŠB-TUO aplikaci vodíkového článku v elektromobilu Kaipan. Zde škola ukázala možnost 3 vyměnitelných modulů pohonu v jednom vozidle, spalovací, bateriový a vodíkový článek. Kromě poradenství na stánku ASEP budou promítány testy elektrovozidel a možnost svezení v nich.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106.

Jedu s dobou, Ostrava, areál bezpečné jízdy LIBROS, duben - říjen 2019, pátek 12. dubna 2019 v 8 a ve 14 hodin

 

Opět výborně zvládnutá akce s účastí skoro šedesátky seniorů v každém z obou časových termínu se nesla v podobném duchu, jako ta úplně první v dubnu roku 2018.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 6 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. Registrovaným elektromobilistům bude na místě k dispozici po celou dobu konání akce bohatý raut. 

AMPER 2019 Brno, 27.ročník, výstava elektromobilů AMPER MOTION úterý 19. - pátek 22. března 2019

 

Tradiční a velká akce v několika pavilonech Brněnských výstav a veletrhů rezonovala elektromobilitou. Nabíjecí stojany, chytré lampy s nabíječkami, elektrovozítka všech velikostí a druhů, samostatná expozice Amper Motion v pavilonu F i rozsáhlá venkovní expozice mezi pavilony F a P, kde ASEP shromáždil velké množství různých elektromobilů různých značek a velikostí. Děti a mládež pak mohly vyzkoušet elektrokáry a hoverboardy na vyhrazené a ohraničené dlážděné ploše. Na nezájem jsme si nemohli stěžovat. Na svezení vozy Tesla stály dlouhé řady, stejně tak se dav fotografů a kameramanů vytvořil vždy, když Mode X předváděl Tesla Dancing. Vozily dle přání i další elektromobily, až po maličké VXT, které nyní lze potkat v rámci carsharingu v Praze. zabrat dostaly i káry a hoverboardy, přes průběžné nabíjení se po obědě sem tam stávalo, že vybité byly všechny 4 stroje.

ASEP se rovněž podílel na odborných konferencích, zejména osobou svého předsedy Ing. Marušince. V sále P1 jako součást doprovodného programu proběhla Konference Perspektivy e-mobility XI. Jejím odborným garantem byl právě Ing. Jaromír Marušinec, Ph. D.. Reprezentoval Asociaci elektromobilového průmyslu ČR a VUT Brno. Nejen jeho prezentaci můžete shlédnout na odkazech v programu konference.

Pozvánka: 

Už tradičně se na největší akci brněnského výstaviště představí i ASEP v rámci AMPER MOTION s různorodými elektrickými vozidly, infrastrukturou a příslušenstvím. Chybět nebude ani poradenství pro veřejnost zdarma.

ASEPmá společný stánek s časopisem Elektro a trh v pavilonu P. Venkovní plocha ASEPu je mezi pavilonem F a Z. Uvidíte zde tyto exponáty:

 • Skříňová elektrododávka, Maxus EV80, SAIC od společnosti CV TECH s.r.o.

 • Nabíjecí stanice od společností EV expert, OLIFE a RPS Net

 • České baterie Jaroslava Kašpárka EV Battery a Jaromíra Marušince NMC batterie BatteryX

 • Tři elektromobily Tesla S, 4x Tesla model X, nový Nissan Leaf, Tesla Roadster, Fiat 500e a další

 • Elektromotorky, mini elektrické dodávky VXT Emerze a další exponáty

 • Na výstavišti najdete také nabíjecí stanice pro elektrokola www.powerbox.one.

Členové ASEP mají na výstaviště vstup zdarma, odkazy pro zajištění vstupenky jim budou odeslány emailem.

Pro informace k Vaší případné účasti v sekci ASEP kontatujte Výkonný výbor ASEP.

i-Mobilita VÝSTAVIŠTĚ ČERNÁ LOUKA Ostrava, čtvrtek 14. - sobota 16. března 2019 10-17 hodin

 

Velmi příjemná akce, fakticky pro Výstaviště Ostrava-Černá Louka nultý ročník. ASEP zde shromáždil velké množství různých elektromobilů jak na ploše před vstupem, tak v patře. Vidět mohli návštěvníci kolem nabíjecí lampy veřejného osvětlení a u klasického nabíjecího stojanu z VŠB-TUO elektrický dvoumístný modrý roadster Kaipan, dnes již klasiku, na které si studenti univerzity zkoušejí svůj um. První generaci dvoumístné americké Tesly Roadster, jichž se vyrobilo něco přes 2.400 kusů a jen 2-3 jsou v ČR.

Zajímavé vozidlo Mojmíra Hrouze, přestavbu legendárního Trabantu Kombi na elektromobil. A malou čínskou elektrododávku. Také společný projekt VUT Brno a VŠB-TU Ostrava, elektrický Peugeot Partner, projekt Monse. Slouží jako mobilní nabíjecí stanice nejen z baterií svých, ale i dodatečně na europaletě dovnitř naložených, které lze nabíjet sluncem z domácí FVE a naložit jen v případě potřeby. Ale nejen z domácí FVE, bok vozidla je polepen malými FV panýlky a spolu s uvnitř umístěným měničem dokáže vozidlo rovněž napájet a zvyšovat dojezd.

Maličké čtyřmístné Yogomo z Číny ukazovalo, jak v Asii řeší přepravu. Stejně jako VXT mini dodávka s nákladovým prostorem s roletou. Na paradoxně malé vozy byly nabušeny technikou, kterou jsme zvyklí vídat jen u luxusních aut, třeba barevnou parkovací kamerou. Kontrastem jim byl malý evropský elektrický Smart ED, který byl větší, přestože byl jen dvojmístný. Přístup k malé mobilitě po evropsku pak ukazovalo legendární dvojmístné Twizy, fakticky kapotovaná čtyřkolka od Renaultu.

Vedle expozice se vyřádili malí elektromobilisté, ASEP je nechával vozit na elektrokárách, vzniklých spojením sedátka s předním kolečkem a hoverboardu. Ovládaly se pákami jako tank. Nejen kluci, ale spousta slečen kroužili nebo jezdili slalom naprosto s přehledem a užívali si vlastností elektropohonu. Tiché čisté jízdy s úžasným lineárním zrychlením.

Venkovní expozice stánku ASEP s promítanými krátkými videi s přehlídkou testů elektromobilů doplnila nabíjecí stanice a přehled nabíjecích kabelů různých výrobců plus bohaté množství letáků. Údiv budilo klasicky představení Dancing Tesla Model X. Přítomní elektromobilisté seznamovali veřejnost se svými zkušenostmi a bořili mnohé mýty. Ty pak padaly jak domečky z karet při předváděcích jízdách, kdy se dalo nejen svézt (Teslami Model S i X, Renault Zoe, nový Nissan Leaf 2.generace atp.), ale i řídit třeba Nissan Leaf, dodávku Nissan eNV200, VW eGolf, ale i Teslu Model S. K vidění byla i trojčata Peugeot Ion/Citroen C Zero/Mitsubishi i Miev, kdy jeden z řidičů postupně prováděl profesionální diagnostiku baterií všem zúčastněným. V jeden okamžik se na ploše sešlo 28 různých druhů elektromobilů a původně vyhrazený prostor nám nestačil. Včetně historie, kterou prezentoval 20 let starý Peugeot 106 electric.

Bylo se rozhodně na co koukat i co vyzkoušet a to jsme ještě nezmínili úspěšnou páteční konferenci o elektromobilitě. Fotogalerie z celé akce.

Pozvánka: 

O 21. století se hovoří jako o době informační, mobilní, plastové, ale také chytré a plné technologií, které radikálně mění náš život. Elektřina, vodík, plyn a mnohé další alternativní pohony změní způsob naší dopravy. Co vše nás v blízké budoucnosti čeká, Vám představíme na výstavě i-Mobilita plné chytrých aut, vychytávek a novinek nejen z oblasti dopravy. Na co se můžete těšit? Auta na plyn, bike-sharing, elektro-kola, elektro-koloběžky, elektromobily, hry, letadla, lodě, nabíjecí stanice, virtuální realita aj. Aktuální informace sledujte také ve facebookové události akce

Cílem veletrhu i-Mobilita je ukázat, jak chytře můžeme cestovat a zlepšovat tak kvalitu svého života. Na akci se budou prezentovat firmy, které nabízejí nejen čistou dopravu, ale možnosti, jak cestovat a bavit se s ohledem na životní prostředí. Budeme se věnovat novinkám a trendům v inteligentní dopravě, chytrému integrovanému cestování, které podporuje koncepci tzv. Smart Cities aplikované vyspělými městy po celé Evropě. 

Těšit se můžete na chill out zónu Leo Expressu, elektrokáry a elektrokola E-MOTION Parku Ostrava, otočný trenažér BESIP Teamu, dopravní novinky Dopravního podniku města Ostrava, Jaguar I-PACE, modely X a S elektroaut Tesla, Asociace elektromobilového průmyslu přiveze elektroauta Nissan, Nissan dodávku, Smart, Tweezy, Peugeot ION, WV UP, Kia Soul, Hyundai KONA, BMW I3, EUROCNG představí vozový park na plyn, také Vám bude představen projekt "RESOLVE", elektromotocykl REVX a mnoho dalšího.

Zástupci Vysoké školy báňské technické univerzity se představí projekty dvou fakult; Fakulta materiálově-technologická s projektem StudentCar a Fakulta strojní soutěží Formula student pro studenty VŠ, dále simulátorem řízení formule a leteckým simulátorem. Na místě pak představí samotnou závodní formuli VECTOR 04, která závodila minulý rok na soutěžích v Itálii a na mosteckém okruhu v ČR.

V pátek 15. 3. 2019 od 9:00 do 13:30 proběhne Konference i-Mobilita věnovaná tématům inteligentní dopravy, inovacím a vychytávkám v rámci cestování. Na konferenci je nutná registrace (viz odkaz v pozvánce). Počet míst je omezený, registrace se uzavírá 13.3.2019. Na konferenci bude rovněž příspěvek ASEP na téma "Elektromobilita v MHD jako ekosystém".

Otevřeno je čtvrtek 10:00 - 17:00, pátek 10:00 - 17:00 a sobota  10:00 - 16:00 hodin.Zájemci o účast z řad elektromobilistů v sekci ASEP nechť se prosím registrují na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372. Kdo přijede a bude vozit návštěvníky, dostane od ASEP jednodenní volnou vstupenku na akci (až do vyčerpání zásob).

Slavnostní otevření plnící stanice CNG a rychlonabíjecí stanice elektromobilů Hlučín středa 20. února 2019 od 14 hodin

V Hlučíně byla slavnostně uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice Siemens pro elektromobily, která je součástí nově otevřené veřejné plnicí stanice CNG.
Asociace elektromobilového průmyslu ráda podpořila tuto myšlenku a podílela se i na testování stanice před uvedením do provozu. Město Hlučín si zaslouží velkou veřejnou pochvalu za svůj vstřícný přístup k čisté mobilitě a podpoře alternativní dopravy.
ASEP byla rovněž přítomna, osobou jednoho z místopředsedů, členy a sympatizanty na slavnostním otevření. Kromě 2 CNG vozidel a PHEV BMW tak na místě mohli přítomní vidět několik plně elektrických Peugeotů Ion/Citroenů Zero, Nissanů Leaf 1. i 2.generace, Smart ED, Peugeot 106e, VW eGolf a chybět nemohla samozřejmě Tesla Model S.
Spousta přítomných využila možnosti rychlonabíjení, které je až do odvolání zdarma. Spouštění nabíjení je možné prostřednictvím registrace na evmapa.cz. A to jak spárovanou kartou, tak přes web a samozřejmě i prostřednictvím telefonního čísla příslušného konektoru. Na stojanu je podrobný návod a příslušný QR kód. Otestovali jsme postupně všechny konektory i kombinace spouštění a nabíjení CCS/Mennekes a CHAdeMO/Mennekes. Bez závad.
Na ose Ostrava (Lidl Třebovice) - Hlučín - Opava (Globus) je to dnes třetí třísystémová rychlonabíječka zdarma.
Město Hlučín navíc vytipovalo 5 dalších lokalit, kde je možné k jejich objektům nainstalovat wallboxy s Mennekes zásuvkou/kabelem. 3 z nich se ukázaly jako vhodné pro osazení bez dalších komplikovaných stavebních zásahů a budou tak letos instalovány. Jedno určitě na oblíbené Štěrkovně Jezero Hlučín.
Společnost Teplo Hlučín obhospodařuje obecní objekty od Bobrovníků po Darkovičky. Vzhledem k pravidelným trasám svých zaměstnanců mezi nimi s krátkými pojížďkami a spoustou zastávek, plánuje postupně vyměnit všechna vozidla za elektrická. Ta ale nebudou blokovat veřejnou rychlonabíječku, jak se někdy stává u firemních flotil. Bude jim stačit další wallbox, instalovaný do budoucna na dvoře v areálu společnosti a odpolední a noční nabíjení.
ASEP v tom bude nápomocna a ráda bude na svých akcích představovat tento následováníhodný příklad dobré praxe. Několik snímků z místa samotného a první zkušební rychlonabíjení.

Pozvánka: Všichni majitelé elektromobilů jsou zváni na slavnostní otevření rychlonabíjecí stanice v areálu městské společnosti Teplo Hlučín s.r.o. na ulici Čs. armády 1263/32 v Hlučíně, výpadovka u sídliště směr Darkovičky. Město Hlučín se tak stane dalším rychlonabíjecím bodem a naváže na nejbližší rychlonabíjecí stanice v Opavě (Globus), Ostravě (Lidl a další) a polských Gorzyckách

Prosím o potvrzení účasti/neúčasti do úterý 19.2.2019 na email nebo SMS. Radovan Burkovič 603497106

První akcí roku 2019 byla účast ASEP na Výstavě Infotherma Ostrava pondělí 21. – čtvrtek 24. ledna 2019

Několik měsíců předem vyprodaná výstavní plocha tří pater pavilonu A ostravského výstaviště Černá Louka, plocha před vchodem a seriál konferencí a seminářů v doprovodném programu, to byla Infotherma 2019. Tomu odpovídala i návštěvnost, kdy po čtyři dny se již hodinu před začátkem tvořily před hlavním vstupem fronty a hromadily davy návštěvníků. Od studentů a učňů přes profesionály až po běžné majitele domků.

Na čestném místě, hned vpravo vedle vstupu, měla díky domluvě s pořadatelem výstavy, agenturou Inforpres, stánek a místo pro elektromobily Asociace elektromobilového průmyslu ASEP. Jako jediná ukazovala v návaznosti na exponáty výstavy, fotovoltaické elektrárny, hybridní měníče a nabíječe a vybíječe elektro vozidel, nejrozšířenější elektromobily v České republice. Promítaná videa na velkoformátové obrazovce, informační letáky, jedno z legendárních elektrických trojčat Peugeot Ion, moderní Nissan Leaf  druhé generace a poradenství zdarma, které poskytovali dlouholetí zkušení elektromobilisté a majitelé FVE, členové ASEP Milan Rajchl a Radovan Burkovič, budily zájem veřejnosti i vystavovatelů samotných.

Celé 4 dny oba dva od rána do večera neúnavně vysvětlovali přednosti elektromobility a vyvraceli mýty, klišé a zastaralé názory o ní, jak vystřižené z konce minulého století. Ukázalo se, že práce na poli osvěty je nesmírně potřebná. Bludy, opakovaně dokola hlásané mnohými politiky a části médií, zanechaly v myslích lidí hlubokou stopu. Přesně podle známého ironického vtipu - nikam to nedojede a v zatáčce tomu upadávají kolečka. Je tedy co napravovat. Malá fotogalerie.

Pozvánka: Výstaviště Černá Louka bude otevřeno denně od 9 do 18 hodin, stánek ASEP bude před vchodem do pavilonu A vedle stánku VŠB-TUO. Akce má letos podtitul Vytápění - úspory energií - smysluplné využívání obnovitelných zdrojů, s čímž elektromobilita velmi úzce souvisí

ASOCIACE ELEKTROMOBILOVÉHO PRŮMYSLU se přestěhovala

 

ASEP se stěhoval do nových prostor. Nově nás najdete na výpadovce směr Vídeň D52 (E461). Příjezd je jednoduše od Prahy i od

Ostravy z D1 exitem 194. Pokračujete směrem na Vídeň a sjedete na první nadjezd, doleva přejedete most a pak odbočíte doprava na sjezd u motokárové dráhy. Tam odbočíte vlevo a je to hned první stavba s dálkově otevíranými vraty.

bottom of page