top of page

Detaily a informace u jednotlivých akcí, včetně koordinátorů a možností přihlášení.

Proběhlé akce s popisy zde na stránce dole včetně let 2023 a 2022.

Akce let minulých v Archivu akcí v rozbalovacím menu.

Nejbližší akce, které se konají, rok 2024

OČEKÁVANÉ AKCE ELEKTROMOBILITY V ROCE 2024

Průběžně 2024 - Tesla srazy v okolí Prahy pořádané Elon clubem

Jedu s dobou - projekt v roce 2024 prozatím nepokračuje

Startdriving - již jsou zveřejněny termíny k přihlášení na období od 6.5. do 4.10.2024 po celé ČR (letos bez účasti ASEP)

19.-21.března 2024 - ASEP se bude účastnit jen jako součást jiného stánku na AMPER e-MOTION Brno

E-mobilita Ostrava - další diskusní fórum se bude konat až v roce 2025

22.duben 2024 - Den země, různé akce ve městech ČR v tomto datu i týden před a týden po něm

05 květen neděle 8 - 16 hodin - 9. setkání elektro automobilů v Olomouci na volné ploše Tržnice, u Kateřinské ulice, naproti OC Šantovka, pořadatel Lubomír Kaštovský

24. - 25. května 2024 pátek a sobota - ElektroFest - festival čisté mobility - detaily na webu pořadatelů akce

30. - 31. květen 2024 čtvrtek a pátek - 10. ročník konference čisté mobility v Senohrabech Hotel Sen, pořádá a zve MŽP

01. - 02. června 2024 sobota a neděle - 9. eJantarová cesta - pořadatel Milan Rajhl, mobil 722 931 372

​03. - 09. června 2024 Týden pro klima různé akce ve městech ČR v tomto datu i týden před a týden po něm

31. srpen sobota - 7.ročník Srazu elektromobilů na Valašsku Valašské Meziříčí -  pořadatel aktivní propagátor elektromobility Radovan Burkovič, 603 497 106

Září ? - Den čisté dopravy na Opavsku

Říjen ? - Noc vědců, areál VŠB-TU Ostrava -  pořadatel aktivní propagátor elektromobility Radovan Burkovič, 603 497 106

07. - 10. listopadu E-SALON Praha, VELETRH ČISTÉ MOBILITY, TECHNOLOGIÍ A ŘEŠENÍ PRO E-MOBILITU

Prosinec ? - VÁNOČNÍ SRAZ ELEKTROMOBILISTŮ VŠB-TU Ostrava -  pořadatel aktivní propagátor elektromobility Radovan Burkovič, 603 497 106

Zájemci o spolupořadatelství kontaktujte prosím na emailu Radovana Burkoviče, aktivního propagátora elektromobility ASEP, SMS na 603 497 106.

ElektroFest - festival čisté mobility 24. - 25. května 2024 pátek a sobota Pelhřimov

Zastavte se a nejlépe přihlaste 24. - 25. května 2024 pátek a sobota na ElektroFest - festival čisté mobility - detaily na webu pořadatelů.

10. ročník Konference čisté mobility v Senohrabech Hotel Sen 30. - 31. květen 2024 čtvrtek a pátek, pořádá a zve MŽP (kdysi Loučeň)

Odborné veřejnosti a pozvaným hostům je určen 10. ročník konference čisté mobility v Senohrabech v Hotelu Sen ve čtvrtek a pátek  30. - 31. květen 2024. Pořádá a zve MŽP. Obsah a prezentaci z roku 2023 naleznete zde.

 

eJantarová cesta 2024 9.ročník, sobota a neděle 1.6. - 2.6.2024

Jako každý rok, pořádám i letos  dvoudenní setkání elektromobilistů eJantarová cesta. Termín devátého ročníku vyšel na 1.6. - 2.6.2024.   Setkání seznamuje širokou veřejnost o možnosti dopravy bez používání fosilních paliv a probíhá vyměna zkušenosti v oblasti elektromobility a obnovitelných zdrojů.

Letos bude sraz začínat v sobotu ráno 1. června v 9 hodin u vodního mlýna Wesselsky v Loučkách č.151 u Oder. Tato kulturní památka mlýna pochází z 16. století a před první světovou válkou zásoboval okolí nejen moukou, ale i elektřinou. Po prohlídce mlýna a malém ,,selském občerstvení" vyjedeme kousek na kopec do areálu HEIPARK Tošovice, kde bude společné parkování a setkání nejen elektromobilistů, ale i s veřejností.

Pro registrované je připraven vstup na bobovou dráhu, trampolíny, tubing, lukostřelbu, rodeo býka nebo bungee trampolínu. Pro vyčerpané je v areálu i koupaliště. 

V 16:30 hodin bude připraven sál, kde budou i pro veřejnost přednášky o elektromobilitě, fotovoltaice, dotacích a všem co s tím souvisí.. Tady budeme diskutovat podle vlastních zkušeností a vyvracet mýty nejen o elektromobilitě. 

Večer proběhne na hotelu volný program a ,,hospodská" odborná konference o elektromobilitě, fotovoltaice a ekologii.

V neděli dopoledne u svých elektromobilů před hotelem bude probíhat poslední setkání s veřejností a předávání zkušeností.

Těším se na velikou účast nejen veřejnosti, ale i na podporu partnerů a sponzorů, se kterými můžu sepsat smlouvu o reklamě a propagaci čisté mobility. Peníze používám na tisky propagačních materiálů, letáků, pronájmy sálů ke konferenci a parkovací plochy pro setkání s veřejností atd.

Děkuji za  podporu a těším se na případnou spolupráci. Ubytování je omezené ,ale pár lůžek můžeme ještě obsadit. Registrace u  Milan Rajchl tel. 722 931 372  milan.rajchl@volny.cz místopředseda ASEP a mnoholetý propagátor elektromobility nejen v ČR, ale i na evropských setkáních

Video z posledního ročníku zde.

 

7.ročník Srazu elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí, Náměstí, sobota 31. srpna 2024

Pořadatel město a Valašské Meziříčí a aktivní propagátor elektromobility Radovan Burkovič, 603 497 106. Detaily budou zveřejněny zhruba měsíc před akcí. Případní zájemci z řad vystavovatelů a sponzorů se mohou hlásit ihned.

 
Proběhlé akce 2023

 

9. setkání elektro automobilů v Olomouci na volné ploše Tržnice, u Kateřinské ulice, naproti OC Šantovka, v neděli 05. května 2024 mezi 8-16 hodinou

Pořadatel: Lubomír Kaštovský, e-LUKY@email.cz

Hlavním účelem akce je seznámit se mezi sebou a předat si zkušenosti z provozu EV. Také propagovat elektromobilitu jako takovou, a to především u veřejnosti. Fyzickou ukázkou aut, představením aut, ale i svezením návštěvníků se v EV.

Sraz bude probíhat 5. května v neděli na volné ploše Tržnice, u Kateřinské ulice, naproti OC Šantovka v Olomouci od 8 do 16 hodin. Je možné na sraz přijet už před 8 hodinou a zdržet se až do 18 hodin. Počet aut, která mohou přijet na parkoviště, není omezen.

Vstup je zdarma.

Jelikož od prvního setkání v Olomouci se nainstalovalo několik rychlonabíječek, jak od TESLY, PRE, ČEZu a EONu, tak nebude problém se nabít na nich.

Předem na email nahlášení účastníci dostanou upomínkový dar. Pokud se akce zúčastníte, tak mi napište jméno, jakým EV a město odkud přijedete. Můžete se samozřejmě zúčastnit i bez přihlášení.

Děkuji a pište mi na e-LUKY@email.cz

S pozdravem pořadatel akce Lubomír Kaštovský.

VÁNOČNÍ SRAZ ELEKTROMOBILISTŮ VŠB-Technická Univerzita Ostrava, nabíječka u budovy CPIT, středa 20. prosince 2023 průběžně od 16 do cca 20 hodin

Tradiční vánoční setkání elektromobilistů nejen z Ostravska a okolí se uskuteční i letos v areálu univerzity u místní nabíječky Srdečně zváni jsou i noví majitelé elektrovozidel, kteří nebyli osloveni přímo emailem. Přijďte nasát atmosféru Čistě tiché budoucnosti a probrat ji s těmi, kdo už ji dlouho žijí. V nabídce bude tradiční docentův buřtguláš a to, co každý přiveze na jídlo a pití. Vítány jsou vzorky domácího cukroví i klobásek. 

Místem setkání je roh budovy CPIT směrem k Univerzitní Mateřské škole. Vjezd do areálu (pokud nemáte zaměstnaneckou kartu) je přes platební bránu z ulice Dr.Slabihoudka u FEI. Na odjezdu Vás pustíme zdarma zaměstnaneckou kartou. Zájemci registrujte se prosím na emailu u Radovana Burkoviče, aktivního propagátora elektromobility ASEP nebo SMS na 603497106.

 

E-SALON, VELETRH ČISTÉ MOBILITY, TECHNOLOGIÍ A ŘEŠENÍ PRO E-MOBILITU PVA Praha-Letňany čtvrtek až neděle 09. - 12. listopadu 2023 10 - 17 hodin

 

Stejně jako loni byste měli najít v areálu PVA Praha-Letňany v rámci veletrhu e-Salon expozici Asociace elektromobilového průmyslu, Loni to bylo spolu s Elon clubem a Malou elektromobilitou. Program bude pro děti, mládež i dospělé.

Den nových energií v areálu Centra bezpečné jízdy Libros pátek 20. října 2023 10-16 hodin, Polygon Libros, Palackého 1114, Ostrava-Přívoz.

ASEP ve spolupráci s LIbros Ostrava, Centrem bezpečné jízdy a dalšími subjekty, připravují na pátek 20.10.2023 10-16 hodin v Ostravě-Přívoze na Palackého ulici Den nových energií. Program zahrnuje fotovoltaiku, dobíjecí stanice, nové patenty, vodíkové technologie, elektromobilitu, vynálezy v praxi, alternativní energie, výstavy novinek, AI, AR, VR, Lidar a další.

Součástí je malý sraz elektromobilů, zájemci registrujte se prosím na emailu u Radovana Burkoviče, aktivního propagátora elektromobility ASEP nebo SMS na 603497106.

Noc vědců, letos podtitulem TAJEMSTVÍ, areál kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava, pátek 06. října 2023 17-22 hodin, parkoviště vedle CPIT

Páteční tradiční Noc vědců s elektromobily na VŠB-Technické univerzitě Ostrava se povedla. Lidí na svezení se elektromobiliy a poznání TAJEMSTVÍ jízdy v tichu, bez jedů, smradu a vibrací, bylo plno. plno. Tentokráte jsme jim se členy ASEP nabídli pestrou paletu elektromobilů, z nichž většina je již za dostupné ceny k mání i jako mladé ojetiny. 
Hlavně velká ikonická Tesla Model X s nahoru otevíranými jestřábími křídly zadních dveří se zastavila jen když ukazovala Tesla tanec. Kdy auto hraje, bliká a do rytmu hudby otevírá dveře, okna, sklápí zrcátka....... Podobně tak krásný VW ID BUZZ, který byl v neustále permanenci. Lidi vozily i Tesla Model S, Renault ZOE, Hyundai Kona EV, občas Dacia Spring a Peugeot Ion. Nakonec vůbec nikdo nechtěl jet letitým Nissan Leaf.  Je vidět, že 1.generace už má zenit za sebou.
Akci moderoval s přenosným reproduktorem člen ASEP, Ing. Radovan Burkovič, aktivní propagátor elektromobility.. Na stánku ASEP mohli návštěvníci zhlédnout film Výroba benzínu a vzít si některé z propagačních letáků. 
Vůbec nestíhaly vozit děti elektrokáry na druhém stánku, tam byla řada dětí s rodič neustále. 
Celkově byla akce c této části areálu trochu chaotická, hlavně po setmění. Dvě bezprostředně ploty sousedící staveniště v areálu lidi dost mátly, mnozí i bloudili. Taky nesvítila řada veřejného osvětlení hned vedle parkoviště s elektromobilitou. Počasí se sice nakonec trochu umoudřilo, ale ze začátku byl takový vítr, že stánky hrozily odletět a posouval nám kužely na dráze pro elektrokáry. Po setměni vítr ustal, ale přišla velká zima, teploměr spadl k +10 C. Návštěvníci měli na sobě jak zimní bundy, předvídavě, tak optimisticky jen trika a kratasy nebo dámy šaty. Takže pak při čekání na vožení nebo káry dost poskakovali, aby se zahřáli.

FOTOGALERIE

 

ASEP a příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel ekologické přístupy k životu, jehož je čistá doprava nedílnou součástí Stejně jako v minulých letech se zúčastní i celostátní akce Noc vědců. Tradičně v Ostravě, areálu Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Komentované ukázky A SVEZENÍ ELEKTROMOBILY proběhnou na parkovišti vedle budovy CPIT . Přednášky v učebně RA1. Jak se k nám dostanete?,

Součástí je malý sraz elektromobilů, zájemci registrujte se prosím na emailu u Radovan Burkovič, aktivní propagátor elektromobility ASEP nebo SMS 603497106.

Máme také několik míst pro placené dobrovolníky, ať už na stánku ASEP, u vožení dětí na elektrokárách či hoverboardech, tak dobrovolníky, kteří by se svými elektrovozidly vozili veřejnost. Nabíjení pomalé i rychlé 50 kW pro ně je na místě zajištěno. 

Den čisté dopravy Opavsko, sobota 16. září 2023 09-17 hodin, sraz u Hotelu Belaria Resort v Žimrovicích, cíl spanilé jízdy Hornický den v Budišově nad Budišovkou

Další ročník Dne čisté dopravy je na za námi. Tentokrát doznala koncepce výrazné změny a všechny vozy, kterých dorazilo 11 vyrazili dohromady na spanilou jízdu Opavskem a Vítkovskem.

Využili jsme souběhu s akcí Porta Aperta, což byl den otevřených provozoven a dílen držitelů značky OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt.  Konvoj startoval od Hotelu Belaria Resort a nechyběly v něm vozy Tesla Y, Huyndayi Kona, Škoda eCityGo a také například VW idBuzz a Nissan Leaf a Peugeot ION. Po cestě bylo rozhodně co obdivovat a vychutnávat, první zastavení jsme měli totiž meli v Zahradnictví Weiss, kde nás čekala komentovaná prohlídka a také výtečné občerstvení. Někteří neváhali zběžně navštívit  i XIII. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI. Další zastávka byla v Raabově štole v Zálužném, kde jsme se v břidlicovém podzemí mohli naladit na to, co nás čekalo v cíli.  Cílem byl totiž Hornický den v Budišově nad Budišovkou.  V rámci bohatého programu se někteřá naši kolegové neváhali zúčastnit Mistrovství České republiky ve štípání břidlice. Na medailové pozice to sice nebylo, ale vedli si obstojně.

FOTOGALERIE

POZVÁNKA:

Další ročník Dne čisté dopravy je tady! Tentokrát přinášíme inovaci a změnu v jeho programu. Oproti tradičnímu eko-závodu po památkách Opavského Slezska, vyrazí auta na spanilou jízdu po provozovnách či dalších místech spjatých se značkou OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. V ten den totiž otevřou místní producenti v rámci akce Porta Aperta brány svých výroben a provozoven.  

Na co se v sobotu 16. září můžete těšit? Sraz automobilů bude od 9.00 u Hotelu Belaria Resort v Žimrovicích. Odtud konvoj vyrazí v 10.00 do Otic na Otické zelné slavnosti. Cílem prvního zastavení bude Zahradnictví Jan a Matěj Weisovi, kde bude probíhat i komentovaná prohlídka.

Na Otických zelných slavnostech se pak budou moci elektromobilisté zúčastnit například ochutnávky vítězných produktů soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje. Mezi vítězi jsou totiž tři držitelé značky OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt – Alena Jurečková (Koláč Ali s makovou náplní) a Fa ORYX spol. s r.o. alias Pštrosí vršek – Pštrosí filet). A kromě toho nabídnou slavnosti bohatý doprovodný program – od výstavy výrobků ze zelí, přes šlapání a krouhání zelí.

Z Otic pak konvoj vyrazí do Budišova nad Budišovkou. Po cestě nabídneme možnost prohlídky Raabovy štoly.

Cílem spanilé jízdy bude Hornický den v Budišově nad Budišovkou. Tady by se mohl konvoj ocitnout mezi 14.30 a 15.00. Účastníci mohou zavítat do stánku MAS Opavsko, který bude nabízet informační servis o programu Nová zelená úsporám Light, dále pak jim bude otevřeno Muzeum Břidlice, rovněž držitel značky OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. Na Hornický den dorazí i Mobilní pojízdná polytechnická laboratoř a zájemci budou mít možnost si prohlédnout i chytrou kotelnu Smart Grid, která vytápí tři objekty v Budišově nad Budišovkou.

Zájemci z řad elektromobilistů se registrují do 10. 9. na email Milana Freiberga nebo na tel. 725 555 870www.masopavsko.cz

Místní den pro klima a sraz EV, město Slavičín, Sběrný dvůr ulice U Zahrádek 479, Slavičín, sobota 09. září 2023 10-19 hodin s promítáním filmu Biomasakr,

V sobotu 9. 9. 2023 se bude konat ve Slavičíně místní Den pro klima. Radnice ho plánuje jako celodenní akci pro občany i přespolní, včetně programu pro děti, divadla, panelových diskuzí na téma klima + energetika, energetické úspory, komunitní energetika atp.. Uk

PROGRAM:

10:00 Slavnostní zahájení akce

11:00 divadlo Tři prasátka
11:00 exkurze kotelnou
13:00 představení akčního plánu SECAP
13:30 beseda starostů Slavičína, Hostětína a Val. Klobouk
15:30 divadlo Čert a Káča
15:30 exkurze kotelnou
17:00 promítání nového českého filmu Biomasakr + diskuze

K poslechu zahraje CM Slavičan
Po celý den dále:
Program pro děti, vč. workshopů, tvoření, stavebnic, olympiády či AZ-kvízu
Elektrokáry a hoverboardy
Výroba biouhlu
Ukázka elektromobilů
Poradenství energetika a úspory

Občerstvení zajištěno, pití pro děti zdarma

Úkázky elektromobility včetně vozítek pro děti a dalšího bude v režii ASEPu. Akci ukončí promítáním filmu Biomasakr.

 Součástí je malý sraz elektromobilů, zájemci registrujte se prosím na emailu u Radovana Burkoviče, aktivního propagátora elektromobility ASEP nebo SMS na 603497106.

 

6. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí, sobota 05. srpna 2023 09-15 hodin

 

Po dlouhé době provizorií za zámečkem nebo u fotbalového hřiště se tradiční sraz elektromobilů na Valašku přestěhoval konečně zpět, na hlavní Náměstí, kde začínal.
Přestože byl problém s nalezením termínu a z konce měsíce srpna jsme se dostali až na jeho začátek, kdy týden před konáním to vypadalo na slabou účast, nakonec bylo na místě rekordních 57 elektrovozidel! 
Škála opravdu velice pestrá. Od maličkých dvoumístních čínských čtyřkolek na bázi Renaultu Twizzy, historických trojčat Peugeot Ion, Citroen C Zero (a originál Mitsubishi i-Miev), přes skoro veterány jako Nissan Leaf 1.generace, dodávka Nissan eNV200, VW eUP 1.generace či VW eGolf, až po nejmodernější Mercedesy, Kie, Hyundaie a Tesly.
Mezitím směsice různých typů Škodovek Enyaq a CitiGoe, VW iD.3 a ID.4, Audi eTron, Ford Mustang Mach-e, Hyundai Kona EV, Hyundai Ioniq, Hyundai Ioniq 5, Ioniq 6, Kia Soul EV, Kia eNiro, Kia EV-6, prostě bylo se na co koukat a čím se nechat svéz. Tesly předvedly vždy žádaný a poutavý Tesla Dancing a všechny svoje aktuální Model S, E, X, Y. 
Děti si mohly zkoušet elektrokáry a hoverboardy, zažít na vlastní kůži ovládání elektrovozidla. Po celou dobu se dalo vybrané elektromobily rovněž řídit po okolí. 
Náměstí procházel s mikrofonem organizátor a moderátor Ing. Radovan Burkoviš, letitý aktivní propagátor elektromobility z ASEPu. Došlo na rozhovory s účastníky a podívat se přijela i legenda Youtube Jan Staněk, alias Electrodad. Poskytl krátký rozhovor a diskutoval s účastníky. 
Chybět nemohli zástupci pořadatele, radnice města Valmezu, jak mu místní říkají, ať už pan starosta Stržínek, tak obě organizátorky, které ráno dovezly na šestné místo vedle pomníku radniční elektromobily Hyundai Ioniq a Dacii Spring. To vše dojela natočit místní televize do zpravodajství a účastníci i veřejnost si sraz užívali. 
Přes trvalý déšť předchozích dnů se v sobotu po ránu zázračně vyčasilo, akce proběhla za sluníčka a polojasna a první kapky dopadly na náměstí až půl hodiny po ukončení akce. I nebe přálo elektromobilitě.

FOTOALBUM 6.SRAZ ELEKTROMOBILŮ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

POZVÁNKA:

Všech 5 dosavadních ročníků se setkalo s pozitivním přijetím veřejnosti a akci si pochvalně hodnotili i sami elektromobilisté. Od těch s elektrokoly, přes motorkáře, po ty s osobáky, dodávkovými elektromobily či malými náklaďáky. 

Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti s nimi v praktickém provozu, co říkají jejich majitelé, kde a jak nabíjet ve Valašském Meziříčí a dalších městech, to vše se na akci dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte. Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. A také s těmi, kteří již svá vozidla doplnili o výrobu čistého paliva pro ně, fotovoltaické i jiné elektrárny.

Ročník 2023 se po dohodě s radnicí bude konat již na zrekonstruovaném hlavním náměstí v sobotu 05. srpna 2023 od 10 do 14 hodin. Nájezd účastníků s elektromobily 9-10 hodin, odjezd a vyklizení náměstí 14-15 hodin. 

Prvních 50 přihlášených dostává rodinné vstupné do zámku a na bazén, občerstvení a pozornost od radnice. Prosím o sdělení Přijedu/Nepřijedu, Jméno a příjmení řidiče, typ elektromobilu na můj email nebo SMS na 603497106.

Děkuji, Radovan Burkovič, aktivní propagátor elektromobility ASEP

 

ELEKTROFEST 2023, FESTIVAL ČISTÉ MOBILITY, Pelhřimov, pátek až sobota 09. - 10. června 2023

Vedro a krásné počasí, to byl letošní Elektrofest 2023. Pořadatelé ho tentokráte termínově sladili s akcí na náměstí - Pelhřimov, město rekordů. Proto se sraz konal u nedalekého kulturního domu, kde obrovské parkoviště i travnaté plochy poskytly dostatek místa pro desítky elektrovozidel. Od elektrických koloběžek po elektrický tahač kamionů. Ano Volvo nabízí opravdu všechny nákladní vozidla v elektrice. A došlo i na rekord, akce se zúčastnilo 133 elektrovozidel v jeden den na 1 místě. 

V kulturním domě i na pódiu běžel bohatý program kulturní, s vystoupením tanečníků, zpěváků, mažoretek a pod taktovkou dýdžeje Michala Kavalčíka, alias Rudy z Ostravy, i odborný. Na přednáškách nebo debatě na pódiích se vystřídali hodně z těch, co v české elektromobilitě něco znamenají, od jejích počátků po moderní háv.

Po celou dobu běžela eko rallye a vožení veřejnosti i řízení přistavených elektromobilů, elektromotorek, koloběžek a dalších elektrovozidel. Celou dobu místem proudila veřejnost a na většinu věcí se stály fronty.

Bylo to náročné, ale krásné, shodli se organizátoři na after párty.

VIDEO Z AKCE

POZVÁNKA:

Další ročník zná svůj termín a to 09 - 10.06.2023. Těšíme se na Vás ElektroFestu! Přidejte si nás na Facebooku, aby Vám nic neuteklo. Už je jasný Program. Přihlásit předem se můžete i na Předváděcí jízdy. Soutěž Ecorace je již obsazena.

8. setkání elektro automobilů v Olomouci, 4. června v neděli, v Olomouci na Kaprodromu od 9 do 17 hodin.

 

Vedro a sucho uvítalo elektromobilisty, účastníky tradičního olomouckého srazu, pořádaného legendou Lubošem Kaštovským a jeho firmou eLuky, na netradičním místě, Kaprodromu nedaleko Olomouce. Místu, zaslíbenému lovení ryb, se zázemím pro děti i celé rybářské rodiny. Že je majitel elektromobilním fandou, to dokazovala jak fotovoltaická elektrárna, tak nabíjecí wallbox. Účastníci srazu si tak vyzkoušeli i nabíjení ze sluníčka. Čisté palivo přítomnosti. 2 desítky elektromobilů a jejich osádky si daly dobroty z bistra i grilu v příjemném prostředí prodebatovaly svá vozidla, zkušenosti s nimi, plánované dovolené i plány do budoucna. Přichází doba přezbrojování na modernější elektromobily, ať už nové nebo ojeté. A tak se názory i tisíce kilometrů kolegů v jednotlivých typech hodí.

POZVÁNKA:

Hlavním účele akce je seznámit se mezi sebou a předat si zkušenosti z provozu EV. Také propagovat elektromobilitu jako takovou a to především u veřejnosti fyzickou ukázkou aut, představením aut ale i svezením návštěvníků v EV.
Sraz bude probíhat 4. června v neděli v Olomouci na Kaprodromu od 9 do 17 hodin. Je možné na sraz přijet už před 9 hodin a zdržet se do 18 hodin. Je neomezený počet aut, která můžou přijet na parkoviště. Vstup je zdarma a atrakce se platí na místě hotově u provozovatele (nelze platit platebními kartami).
Vjezd na parkoviště je nejlépe z dálnice D35 výjezd 272, ze všech směrů, potom po ulici Dolní Novosadská dále odbočit na ulici Nebeská, Hospůdka Kaprodrom, viz odkaz www.kaprodromklub.cz
V místě je možné se najíst a jsou tam i atrakce pro děti a mládež. Můžete je vzít sebou stejně jako manželky.. Je dokonce možné si sám ulovit rybu a nechat upéct, je tam lanové centrum a další povyražení.
Jelikož od našeho prvního setkání se v Olomouci instalovalo několik rychlonabíječek, jak od TESLY, PRE, ČEZu, Lidlu, tak EONu, nebude  pro Vás problém se nabít na nich. V místě nabíjení možné nebude.

Pokud se akce zúčastníte, tak mi napište jméno, jakým EV a město odkud přijedete. Můžete se samozřejmě zúčastnit i bez přihlášení.

Děkuji a piště mi na Lubomír Kaštovský.

Pokud se chcete stát partnery akce nebo jinak pomoci či se na ni prezentovat, tak pište na e-LUKY@email.cz .

eJantarová cesta 2023, Karlova Studánka a Praděd. poslední víkend května 27.-28.5.2023

Víkendová eJantarová cesta 2023 se povedla. Tentokráte nebyl sraz a odjezd z Libros Ostrava, Centra bezpečné jízdy, ale přímo v Karlově Studánce u Hotelu Hubertus (dnes apartmánový dům). Tam jsme od 9 do 14 hodin ukazovali veřejnosti elektromobily a k údivu některých tam všechny dojely.

V 15 hodiny byl hromadný výjezd na ubytování na Praděd Sporthotel Kurzovní (dnes Hotel Petrovy Kameny), kde proběhla konference k čisté mobilitě a večerní neformální program. Účastníci využili místa k návštěvě vrcholu i vysílače Praděd a z dálky i Petrových kamenů, které jsou z důvodu ochrany napřímo nepřístupné.

Byla to výzva pro starší elektromobily. I pro malý městský Peugeot Ion z JOB-centrum Ostrava, 10 let v provozu a se 114 tis.- najetými km, se na místo dostat. Vzdálenost sice jen 100 km, ale výškový rozdíl přes 1 kilometr. Konkrétně z 236 do 1.329 metrů nad mořem. A do kopce to žere dvojnásobek všem, i elektromobilům. Takže se 100% nabití z obyčejné zásuvky přes noc výjezd z Ostravy a dále přes veřejné rychlonabíječky.

První zastávka na snídani řidiče (auto nepotřebovalo) v McDonald’s Opava Hlučínská 67. Hambáč, hrany, chilli omáčka (páč co elektromobilita, to vostrej kluk), kafe. Další zastávka Bruntál. To bylo nutné přežit. Byl Duben 2 a tah zubatých žab. Nic pro měkoně.

Bruntál, čerpací stanice OMV, rychlonabijení stojan PRE. Řidič přežil, žáby nespatřeny. Cestou po městě minul rychlonabíječku EON u Penny, pomalý wallbox u bazénu naproti zámku a ignoroval rychlonabíječku ČEZ u Kauflandu. Prostě nabíjení je všude. Byla to hezká analýza baterky 10 let starého Iona se 114 tis.km nájezdu. Nešetřil ho a jel na zákonných limitech i do kopců (fakticky sjezdovek). Zahřál baterku tak, že se spustila klima při nabíjení (venku +13C), ale i tak bylo nabíjení slabota, při 42% výkon jen 20 kW z možných 50 kW.

Do Karlovy Studánky Ion dorazil skoro s půlkou baterky (7 dílků z 16)ú a 32 km dojezdu. Nabíjet nepotřeboval, někteří jeho kolegové ano a využili k tomu zásuvky od rychlovarné konvice z budky hlídače parkoviště.

Výjezd na Ovčárnu 6 km, si vzal 3 dílky baterky. Na hotelu Petrovy kamenu (dříve Sporthotel Kurzovní) bylo nabíjení z běžných zásuvek k dispozici.

Díky nedělnímu odjezdu do Ostravy prakticky stále dolů z kopce, jsem dorazil domů ještě s půlkou baterky. To by znamenalo teoretický dojezd 200 km! 

Úspěšná eJantarová cesta 2022,se startem na Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava-Přívoz a cílen Kouty nad Desnou a Dlouhé stráně, má tradiční pokračování i v roce 2023. Vše je v rukou duchovního otce a hlavního pořadatele Milana Rajchla, který akci zasvětil několik měsíců předem příprav a starostí. Pokud máte zájem stát se pro rok 2023 partnery akce, pak kontakt  na email milan.rajchl@volny.cz nebo mobil 722 931 372. Postupně budou zveřejněny propozice, přednostně přijdou v březnu 2023 emailem loňským účastníkům.

 

9. ročník konference čisté mobility v Senohrabech čtvrtek a pátek 18.–19. května 2023

Prezentace z 9. ročníku konference čisté mobility, která se uskutečnila v Senohrabech ve dnech 18.-19. 5. 2023

​Zástupci ASEP byli pozvání na tradiční konferenci čisté moblity, která se pod záštitou MŽP konala pravidelně na zámku v Loučni. V průběhu 2 dní budou probrána témata jako EU legislativa, Strategie a východiska, Podpora rozvoje čisté mobility, Bezpečnost a finanční nástroje (pojištění) v oblasti čisté mobility, Současné trendy v oblasti čisté mobility, Alternativní pohony v nákladní dopravě a Prezentace výrobců automobilů, po které v druhém dni proběhne testování vozidel s alternativním pohonem. Prostorem pro výměnu názorů napříč čistou mobilitou bude neformální diskuse po večeři v prvním dni konference.

 

Elon sraz Praha se koná ve středu 29.3.2023 od 18 hod. Hotel Čertousy, Praha

 • Příjemné posezení v zajímavé společnosti

 • Diskuse o EV tématech

 • Prřdstaveni Robopsa – koukni klip tady

 • Představení příslušenství pro EV auta.

 • Možnost objednání triček a Elon Club věcí – tady

 • Zablikáme si Lightshow

 • Probereme Elon song pro Lightshowí

 • Prosíme Vás o přihlášení pomoci formuláře ZDE

 • Děkujeme a těšíme se na Vás. ELON CLUB

 • Registrace do Elon Club-u tady: www.elonclub.cz/registrace

 • Když má někdo nějaký nápad na další akci klidně napište na srazy@elonclub.cz

 

29. MEZINÁRODNÍ VELETRH ELEKTROTECHNIKY, ENERGETIKY, AUTOMATIZACE, KOMUNIKACE, OSVĚTLENÍ A ZABEZPEČENÍ AMPER 2023, Brno Výstaviště, 21. - 23. března 2023

ASEP má tradičně malý společný stánek s časopisem Elektro a trh v pavilonu P. V pavilonu jsou zakázané auta a motorky, musí být venku. Prý z důvodu rizika požáru. Lze to vyřešit tak že se zaplatí směny hasičů, které budou vozidla hlídat. Trochu bláznivé.

Proto máme i plochu mezi P a pavilonem Z pro vozidla. Tentokrát není Amper v květnu, ale v březnu, tak máme obavu z počasí. 

Zájemci o spoluvystavovatele kontaktujte emailem se svou představou předsedu ASEP.u

 

Elon sraz Praha se koná ve středu 22.2.2023 od 18 hod. Motokáry - Kart Centrum Zličín, Praha

 • Informace o možných akcích Elon Clubu pro rok 2023

 • Diskuse o EV tématech

 • Závodění na Elektrických motokárách

  • První společná jízda 19.00 prosim o přihlášení kdo bude chtít jezdit

  • nejlepší nebo nejkreativnější získá Tesla Cybertruck na víkend

  • POZOR: Doneste si vlastní kuklu nebo si zakoupíte za 100 Kč na místě

 • Představení příslušenství pro EV auta.

 •  Nabíječky

 • Solární řešení

 

E-Mobilita Ostrava 2023 -  E-Mobilita, cesta k soběstačnosti, Konferenční centrum, Pavilon A, Výstaviště Černá Louka, středa 15. února 2023 od 9,30 do 15 hod., poté Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava

Diskuzní fórum na téma ekologizace dopravy Moravskoslezského kraje navazuje na konferenci i-Mobilita, která se uskutečnila 15. 3. 2019 na Černé louce v Ostravě a jejímž cílem bylo osvětlit proměny města Ostrava a chytrého regionu Moravskoslezského kraje v oblasti inteligentní dopravy beroucí ohled na životní prostředí. 

V posledním ročníku 2022 jsme se reflektovali geopolitickou situaci, legislativu a připravenost ČR na ekologizaci dopravy, dále Green Deal, dotační možnosti a nechyběly inspirativní příklady z Moravskoslezského kraje. Cílem diskuzního fóra bylo také inspirovat a podělit se o cenné a praktické informace. V odpoledních hodinách jsme v konferenčním sále hostili debatu s přední jadernou fyzičkou Danou Drábovou a zástupcem organizace ČEPS Zdeňkem Hruškou na téma Budoucnosti energetiky. Podrobnosti k ročníku 2022 naleznete v archivu.

Na ústřední témata vodíku a elektromobilty navazujeme a rozšiřujeme je o téma energetické soběstačnosti v rámci firem i veřejného bydlení spojené s dopravou, a proto se ročník 2023 ponese v duchu soběstačnosti, jako životního cíle. 

Věnovat se budeme novinkám ve vodíkovém sektoru, např. zelenému vodíku, autonomním systémům pro administrativní budovy i obytné domy, nemůžeme opominou téma energetiky, konkrétně zkušenosti a nabízená řešení v rámci decentrálního teplárenství a další. 

Elektromobila bude také velkým tématem, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Centrem bezpečné jízdy Libros

 

Elon Sraz Praha - Laser Game, Mercuria Laser Game Braník, Údolní 212/1, Praha 4, středa 25. ledna 2023 od 18 do 21 hod.

Přijďte si opět vyměnit zkušenosti s elektromobilitou a pobavit se na další z akcí Elon klubu v Praze.

 • nformace o možných akcích Elon Clubu pro rok 2023

 • Diskuse o EV tématech

 • Zábava – Laser Game

 • ​Představení Tesla Model S/X plaid pokud se podaří.

 • Light Show – speciální verze.

 • Program

 • Informace o možných akcích Elon Clubu pro rok 2023

 • Diskuse o EV tématech

 • Zábava – Laser Game (První společná hra 19.00 prosim o přihlášení kdo bude chtít hrát. Cena za jednu hru pro členy: 119,- Kč. POZOR: Pokud budeme všichni mít členskou kartu umožní nám to hrát hru 15 min )

 • Představení Tesla Model S/X plaid pokud se podaří přijít.

 • Light Show – speciální verze 

 • Prosíme Vás o přihlášení pomoci formuláře ZDE.

 • Nebude chybět taky příjemné posezení v zajímavé společnosti.

 • Další akce jsou naplánovány - 22.2.2023 Elon Sraz Praha – Motokáry CMK

 • Registrace do Elon Clubu tady: www.elonclub.cz/registrace

 • Když má někdo nějaký nápad na další akci klidně napište na srazy@elonclub.cz

 

28. ročník veletrhu ​Infotherma Ostrava pondělí 23. – čtvrtek 26. ledna 2023

ASEP najdete jak na samostatném stánku - tedy elektromobil, prezentace propojení FVE+elektromobil jako akumulace i zdroj elektřiny na velkoplošné obrazovce promítaná ve smyčce plus poradenství na pro návštěvníky, tak Ing. Radovan Burkovič (email kontakt pro zájemce spoluvystavovatele, mobil 603497106) bude přednášet od pondělí do pátku každý den na jiná témata:

Pondělí 23.1., Modrý přednáškový sál - 10:30 – 11:20 Rodinný domek jako energetický ekosystém a zajištění na důchod

Úterý 24.1. ,Červený přednáškový sál - 12:00 – 12:50   Ignorace versus pochopení nástupuelektromobility městy a kraji v ČR

Středa 25.1., Modrý přednáškový sál - 13:30 – 14:20 Elektromobilita v MHD jako ekosystém a akumulace elektřiny

Čtvrtek 26.1., Modrý přednáškový sál - 11:30 – 12:20 Elektromobil pro každý den, samovýroba paliva pro něj.
 

Tesla sraz Praha, supercharger Vestec, středa 28. prosince 2022 18-22 hodin

Zdravím Vás Teslačky a Tesláci,těšíme se na Vás. Když má někdo nějaký nápad na další akci klidně napište na srazy@elonclub.cz Vzhledem k práci účastníků se tentokráte sejdeme až v 18 hodin, Vestec Supercharger, Nad Jezem 361, 252 42 Vestec U Prahy. S pozdravem ,I Norton Slovak

VÁNOČNÍ SRAZ ELEKTROMOBILISTŮ VŠB-Technická Univerzita Ostrava, nabíječka u budovy CPIT, čtvrtek 22. prosince 2022 16-19 hodin

 

Velmi příjemné a přínosné posezení v laboratořích CPIT, za několik hodin jsme probrali spousty témat spojených s elektromobilitou, nabíjením, FVE, energiemi obecně a propojili pár lidí, co o sobě doposud nevěděli.

Tradiční vánoční setkání elektromobilistů nejen z Ostravska a okolí se uskuteční i letos v areálu univerzity u místní nabíječky Srdečně zváni jsou i noví majitelé elektrovozidel, kteří nebyli osloveni přímo emailem. Přijďte nasát atmosféru Čistě tiché budoucnosti a probrat ji s těmi, kdo už ji dlouho žijí. 

Místem setkání je roh budovy CPIT směrem k Univerzitní Mateřské škole. Vjezd do areálu (pokud nemáte zaměstnaneckou kartu) je přes platební bránu z ulice Dr.Slabihoudka u FEI. Na odjezdu Vás pustíme zdarma zaměstnaneckou kartou.

Kdo by chtěl nabíjet, bude k dispozici zásuvka (stojan je aktuálně nesmyslným rozhodnutím vedení univerzity blokován). Nejbližší rychlonabíjení je EON Globus Ostrava-Plesná nebo LIDL Ostrava-Třebovice, naproti Tesco. Také nový LIDL Ostrava-Svinov u Kofoly nebo o kousek vedle stojany u dealera BMW.

Vítány jsou nealko nápoje pivem počínaje, dále vánoční cukroví, uzeniny a jiné laskominy, které dovezete. Hostitelé Horákovi připraví tradiční gulášek. 

Prosím o potvrzení účasti/neúčasti do pondělka 19.12.2022 na email nebo SMS. Radovan Burkovič 603497106

 

E-SALON, veletrh čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu PVA Praha-Letňany čtvrtek až neděle 10. - 13. listopadu 2022 10 - 17 hodin

Letos po loňské velké expozici na 2 místech sice také na 2 místech, ale už rozděleno z hlediska zábavy pro děti a dospělé starší 18-i let. Na Hale 8 hned vpravo za hlavním vstupem byla jako loni mikromobilita pro děti a mládež, hoverboardy, elektrokáry, koloběžka plus klasická výstavní expozice členů ASEP.  a spoluvystavovatelé CV TECH s.r.o. , ELON CLUB z. s. , Malá elektromobilita Creative spel s.r.o. 

Na hale 7 pak členové ASEP se svými elektrovozidly vozili návštěvníky nebo je nechávali řídit. 

Pozvánka: Stejně jako loni najdete v areálu PVA Praha-Letňany v rámci veletrhu e-Salon expozici Asociace elektromobilového průmyslu, letos spolu s Elon clubem a Malou elektromobilitou. Program máme pro děti, mládež i dospělé.

 

Přednáška "Benzín si nevyrobíte, elektřinu ano. Energetická soběstačnost a mobilita pro rodinu." Čítárna a kavárna AVION, Hlavní třída, Český Těšín, úterý 08. listopadu 2022 17 - 19 hodin

Příjemně strávený čas s několika desítkami posluchačů u přednášky "Benzín si nevyrobíte, elektřinu ano. Energetická soběstačnost a mobilita pro rodinu." byl následován živou diskusí s mnoha dotazy a nakonec i prohlídkou a mnoha dalšími dotazy u (po celou dobu přednášky) se nabíjejícího malého městského elektromobilu Peugeot Ion, kterým přednášející přijel z Ostravy. Neboť je třeba jíti dobrým příkladem a nelze kázat vodu a pít víno,

 

Pozvánka:

Vítěz soutěže Obnovitelné desetiletí v kategorii Domácnosti, zkušený provozovatel malé fotovoltaické elektrárny, solárního ohřevu vody, letitý elektromobilista s autem i bicyklem, systémový inženýr Radovan Burkovič ukáže cesty, jak se co nejvíce zbavit závislosti na dodavatelích elektřiny, plynu, pohonných hmot. Klady i zápory, co můžeme udělat každý sám. Součástí přednášky bude také  představení elektromobilu.

 

Přednášku organizuje Městský úřad Český Těšín, odbor výstavby a životního prostředí. Proběhne v Čítárně a kavárně AVION v úterý 8. listopadu mezi 17-19. hodinou. 

 

SRAZ ELEKTROMOBILŮ Centrum Bezpečné jízdy LIBROS Ostrava pátek 04. listopadu 2022 od 11 hodin

 

Příjemná setkání na místě, elektromobilitě zaslíbením. Video z akce.

Pozvánka:

​Zdravím elektromobilisty a jejich příznivce.

Po úspěšném testování elektromobilů v terénu na polygonu ostravského letiště na akci Dny NATO, které proběhly tento měsíc si Vás dovolujeme pozvat na polygon Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Budete mít možnost  vyzkoušet si se svým elektromobilem jízdu v náročném terénu a při různých krizových situacích. Registrace je možná i na místě v den konání akce a účastnický poplatek je stanoven na 490 Kč.  Vstup bez automobilu je 249 Kč (občerstvení, catering, testy elektromobilů). Registrační poplatek můžete uhradit předem na účet: 217298573/0300 ČSOB (Je nutno zadat variabilní symbol pro rozlišení platby – VS:04112022)..

Těším se, Milan Rajchl  tel. 722 931 372,  místopředseda ASEP , Asociace elektromobilového průmyslu. Dotazy na mě nebo na Ing. Dalimil Frič,  předseda představenstva Centrum Bezpečné Jízdy Libros Ostrava dalimil.fric@libros.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 21. října 2022 8-17 hodin 

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

 

Inovativní přístupy v rozvoji měst, obcí a regionů IV

konference a panely Ostrava-Hrabůvka, KD K-TRIO 20. - 21.října 2022

 

Závěrečné setkání řešitelů projektu a prezentace zkušeností, výsledků i změn po dobu jeho trvání. Za ASEP vystoupil neúnavný aktivní propagátor elektromobility (jak zní jeho oficiální titul) Ing. Radovan Burkovič s příspěvkem IGNORACE VERSUS POCHOPENÍ NÁSTUPU ELEKTROMOBILITY MĚSTY A KRAJI V ČR, který ukázal příklady dobré i špatné praxe a byl následován živou diskusí.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svými vystoupeními akce zaměřené na chytrá města a regiony, jichž je elektromobilita, OZE a jejich propojení obvykle součástí řešení. Nejinak tomu bude na zmíněné konferenci v průběhu dvou dní v Ostravě.

Konkrétně v pátečním panelu bude probráno téma IGNORACE VERSUS POCHOPENÍ NÁSTUPU ELEKTROMOBILITY MĚSTY A KRAJI V ČR, přednášející za ASEP Ing. Radovan Burkovič.

Noc vědců téma "VŠEMI SMYSLY" areál kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava, pátek 30. září 2022 17-22 hodin

Stran hlavních pořadatelů, pracovníků VŠB-Technické univerzity Ostrava, nám byl předán dík za skvělý program. Jejich největším zážitkem a relaxací uprostřed toho náporu bylo na naší sekci u budovy CPIT "Elektromobilita všemi smysly" řízení elektromobilu - jako v peříčku. Zvládli jsme neuvěřitelné, pracovišti VŠB-TUO prošlo 10.538 návštěvníků, odhadem více než 5.000 unikátních návštěvníků. Přišli za námi děti, studenti, střední generace i senioři, většina z nich měla opravdový zájem o vědu a techniku.

Poděkování přišlo i do kanceláře rektora, jinak jsme zaznamenali mnohá ústní pozitivní hodnocení během večera.

Návštěvnost programu elektromobility v budově CPIT byla v rámci přednášek v desítkách osob, v rámci venkovní expozice během pouhých 5 hodin programu neskutečných 1.355 osob. Zvládli jsme to.

Pozvánka:

ASEP a příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel ekologické přístupy k životu, jehož je čistá doprava nedílnou součástí Stejně jako v minulých letech se zúčastní i celostátní akce Noc vědců. Letos s tématem "VŠEMI SMYSLY". A opravdu to všemi smysly bude. Rychlý pohyb, plavná jízda, přetížení při zrychlení, pastva pro oči, tající se dech, nesmrdí, nevibruje, není slyšet.

Komentované ukázky A SVEZENÍ ELEKTROMOBILY proběhnou na parkovišti a okruhu v areálu VŠB-TUO, budova CPIT, u nabíjecí stanice VŠB-TUO. .Mj. KIA, Hyundai, KAIPAN VoltAge, KAIPAN415 "Postav si svůj elektromobil", TESLA, Peugeot a další.

Přednášky v učebně RA1:

Ing. Burkovič Radovan: Analýza každodenního využití elektromobilu v domácnosti ( v 18:00 hod a po celou dobu akce a po ní i elektronicky – přednáška bude ve formě prezentace dostupná na webu Noci vědců)

Doc. Ing. Horák Bohumil, PhD.: Historie elektromobilu (v 17:00 hod a po celou dobu akce a po ní i elektronicky – přednáška bude ve formě prezentace dostupná na webu Noci vědců)

Pro děti je nachystáno vožení se na hoverboardech a elektrokárách, mají pak stejné zážitky jako při svezení v elektromobilu plus to sami řídí. Ovšem tato aktivita je omezena tmou, čili cca 17-19 hodin, pak musíme snížit počet osob na dráze kvůli bezpečnosti na 1-2. 

Pořádají Fakulta elektrotechniky VŠB-TUO a Asociace elektromobilového průmyslu - ASEP.

Zájemci o účast z řad elektromobilistů, zejména z Ostravska a okolí, nechť se prosím registrují na emailu radovan.burkovic@jobcentrum.cz u koordinátora Radovana Burkoviče, člena ASEP, tel.603497106

Elon Sraz Praha, Hotel Čertousy, Horní Počernice, Praha 9, úterý 27. září 2022 17-22 hodin 

Pozvánka:

Zdravím Vás, Teslačky a Tesláci, máme tu další schůzku. Prosím o přihlášení tady: https://forms.gle/s1jaR5fw93bE3Esc8 

od 18:00 "Hotel Čertousy" , Horní Počernice, Praha 9 https://g.page/hotelcertousy?share

Dny otevřených dveří slunečních elektráren pro veřejnost 20. - 26. září 2022

Letošní akce se zúčastnilo 22 elektráren, které navštívilo cca 24 tříd středních škol se zaměřením na elektrotechniku, a další jednotlivci z řad veřejnosti Letošní ročník v rámci První fotovoltaické elektrárny v Ostravě-Plesné u nás proběhl výtečně, jen ho kalily opakované deště. Úterní studenti VŠ-Technické univerzity Ostrava ještě opakovaně otevírali deštníky, ale pondělní 2 návštěvy ze Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky byly ponejvíce schované v naší dvojgaráži, tak moc lilo. Kromě nich zavítali v sobotu mladí manželé, kteří rekonstruují dům rodičů, a v pondělí pak pán, chystající se dům stavět.

Pozvánka:

Dny otevřených dveří solárních elektráren jsou po roce opět tady! Od 20. do 26. září bude i tentokrát veřejnosti po celé zemi zpřístupněna řada zajímavých míst, kam můžete zavítat - od velkých elektráren až po soběstačné domácnosti. Ve spolupráci s Skupina ČEZ budete moci už 19. září exkluzivně navštívit fotovoltaický carport u Jaderné elektrárny Dukovany i s následnou prohlídkou v infocentru. Dále například solární elektrárnu Buštěhrad společně s následnou exkurzí v místním Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT. Ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví se zase již druhým rokem můžete seznámit s experimentální instalací agrivoltaiky.

Otevřených míst, kam můžete zavítat i se svými dětmi, bude skutečně celá řada. Akce bude probíhat v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje. Všechna místa najdete v mapce na tomto odkazu.

První FVE Ostrava-Plesná, 26. dubna 269/45, Ostrava-Plesná, 72527, nabídne prohlídky každou hodinu v úterý 20.9.20229-13 hodin, v sobotu 24.8.2022 9-17 hodin a v pondělí 26.9.2022 9-13 hodin. Těšit se můžete na malou střešní FVE na rodinném domku o výkonu 3,6 kW, systémové využití slunce v rodinném domě (sendvičová dřevostavba), vodu z vlastní vrtané studny, solární ohřev vody s akumulací 250 L, plynový turbokotel s vnitřním termostatem a venkovním ekvitermním čidlem, permakulturní přírodní jedlou zahradu s vyvýšenými záhony, kompostovací sadu, nabíjecí stanici pro elektromobily na vlastním parkovišti před domem i soukromou v garáži, to vše s průvodním slovem vítěze soutěže Obnovitelné desetiletí kategorie Domácnost Ostravská zelená domácnost.

 

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 23. září 2022 8-17 hodin 

 

Nejen mladí řidič s čerstvými řidičáky, ale i jejich rodiče byli překvapeni, když si vyzkoušeli jízdu v elektromobilu na vlastní kůži. Rádi jsme přispěli k bourání mýtů a nesmyslů o elektromobilitě.

 

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, speciál pro učitele autoškol a zkušební komisaře, čtvrtek 22. září 2022 8-17 hodin 

 

Je vždy zajímavé, sledovat "staré pardály", odkojené léty výuky řidičů ve spalovacích vozech s manuální převodovkou, jak se postaví k elektromobilitě. Zatím si - až na výjimky, které už nabízejí autoškolu ve vozidlech s automatickou převodovkou, dokonce i hybridních - všichni zůstávají ve století páry a učí - z našeho pohledu - ​ovládání parních lokomotiv v době elektrických rychlovlaků. Ti, kteří sebrali odvahu a před kolegy se neváhali zesměšnit vyzkoušením řízení elektromobilu, byli mile překvapeni. O to více, že plynulé ovládání, přebytek výkonu, okamžitá reakce a možnost, ovládat automobil jedním pedálem bez kvedlání a přešlapování, je dalším přínosem k bezpečnosti na silnicích. Řidič se nemusí věnovat technologii pohonu, ale má většinu času na jízdu samotnou a situaci kolem něj.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

Konference Boskovice - EFEKTIVNÍ ELEKTROMOBILITA, areál zámku Boskovice, skleník, neděle 18. září 2022 09 - 15 hodin

Fotogalerie zde.

Jak vybudovat smysluplnou elektromobilitu. Ohlasy a úspěch minulých přednášek mnohonásobně předčily naše očekávání, a proto jsme se rozhodli konferenci o elektromobilitě uspořádat i letošní rok. Více informací v PODROBNOSTECH o události. Nabídneme opět praktické zkušenosti z provozování elektromobilů, fotovoltaických elektráren a bateriových úložišť.

Zajímavé budou i informace, jak nejvíce urychlit návratnost fotovoltaické elektrárny. Jak sladit elektromobil, fotovoltaiku a bateriové ú ložiště tak, aby to dávalo smysl ekonomický, ekologický či jiný. Proč je synergie fotovoltaiky a elektromobility nadějí pro budoucnost.

Jak si pořı́dit na RD či firmu FV elektrárnu a jezdit „téměř ZDARMA”

Poslední část konference proběhne formou otevřené diskuse, kde bude možnost probrat reálné přı́klady z praxe. Budeme se zajı́mat o návratnost různých typů fotovoltaických elektráren, ověřené bateriové systémy, tipy na pořı́zenı́ ojetých elektromobilů a levné nabı́jenı́, včetně dotačnı́ch možnostı́. 

Velkým tématem bude využitı́ přebytků z výroby FV elektráren. Prodat za 40 hal, anebo za 6 Kč?

Loni se nám podařilo zajistit skvělé řečníky. Těšit jste se mohli např. na prvního náměstka primátorky města Brna, pana Petra Hladíka, který představil vizi přechodu města Brna na komunitní energetiku. Se zajímavým příspěvkem přišel i europoslanec pan Luděk Niedermayer, který se nám pokusil nastínit možnosti, jaké se ČR za podpory EU nabízejí. 

Z VUT Brno přijel pan Tomáš Kazda, držitel patentu na výrobu sírových baterií, jejichž výrobu připravují spustit v Norsku.

Na zajištění řečníků pro letošní konferenci usilovně pracujeme. Již brzy vše zveřejníme.

Témata konference se ponesou v duchu elektromobility, fotovoltaických elektráren, akumulace energie, chytré domácnosti, nebo třeba komunitní energetiky, která by měla již příští rok ovlivnit trh s energiemi v ČR. Patřičná pozornost bude věnována také dotačním programům.

Všechny vstupenky jsou slosovatelné. Losování o výhry od partnerů srazu proběhne v závěru konference. 

Součástí konference bude ukázková stavba fotovoltaické elektrárny.  

Zajímá Vás, jak proběhla konference o elektromobilitě v roce 2021? Podívejte ZDE.

5. Elektrowesternový sraz v Boskovicích, areál Westernové městečko Boskovice, sobota 17. září 2022 08 - 23:59 hodin 

Fotogalerie z akce.

Na 5. elektrowesternový sraz jsou zváni všichni, které elektromobilita a čisté zdroje energie zajímají. Jedná se nám především o pohodu a dobrou zábavu.  Za nezletilé do 18 let zodpovídají rodiče. O tom, co všechno bude v době konání 5. elektrowesternového srazu otevřeno,  se již brzy dozvíte na webu. 

Pořízením karty WESTERNOVKY (registrace) získáváte spoustu výhod: - poukaz na občerstvení u Šedýho vlka pro jednu osobu (obědovou polévku, teplý a studený nápoj, zákusek, westernový talíř na večeři). - oprávnění zúčastnit se našich soutěží (těžba lithia, střelba z luku, hod tomahawkem, střelba z praku, výroba elektřiny na elektrokole) - startovní číslo a materiály k soutěžím (nejedná se o startovní číslo na EKORALLY, ale na soutěže) - oprávnění zúčastnit se losování o hodnotné ceny partnerů srazu   - vstup na koňskou show - vstup na westernovou tancovačku - elektromobilní občasník W/2022 - nárok na mimořádné slevy u našich partnerů – nabíječky, FV panely, měniče, elektrokola a jiné....

Westernové městečko v sobotu 17. 09. 2022 otevřeno pro širokou veřejnost. Můžete tak využı́t i dalšı́ atrakce v městečku, což jsou:

Tetovacı́ a malovacı́ salon, cukrárna, projı́žďky na konı́ch, půjčovna koz, indiánská vesnice, půjčovna kostýmů, střelnice, střelba z praku, střelba z luku, hod tomahawken, krmenı́ rybiček, výroba elektřiny na elektrokole a na Vršku pokladů můžete hledat ukryté cennosti (u přı́ležitosti našeho srazu lze 17. 9. 2022 najı́t i pravý diamant).

Pokud chcete zůstat do druhého dne, Westernové městečko nabízí možnost ubytování ve westernovém stylu. Ubytování rezervujte v dostatečném předstihu ZDEJe možné zarezervovat i místo pro vlastní stan u Zlatonosného pole. Počet míst pro stany je 30.

NOVINKA  EKORALLY - od 10.00 do 15.00 hod. Zúčastnit závodu se může každý. Hlavním měřítkem bude hospodárnost provozu. Na tuto akci je třeba se zvlášť registrovat. Registrace a podrobnosti ZDE.

Den čisté dopravy (DEČIDO), sobota 17. září 2022, start Ekozávodu v 10 hodin v Opavě, od 13 do 17 hodin program v Hradci nad Moravicí u nádraží.

Tradičně příjemná akce začala na Dolním náměstí v Opavě, kde se kromě záchranných složek představil i opavský dopravní podnik s novými bateriovými parciálními trolejbusy. Ty dokáží bez troleje, na baterii, ujet 12 km a pomáhají tak nejen v době oprav různých úseků silnic, ale i přejížděním mezi konečnými v rámci organizace městské hromadné dopravy. v průběhu dne. Na stánku MAS Opavsko se registrovali elektromobilisté, cyklisté a pěší turisté do Eko závodu, který odstartoval. jako již tradičně, sám náměstek primátora města Opavy, který dejl magistrátním elektromobilem Renault ZOE. 

V cíli Eko závodu v Hradci nad Moravicí v parku u nádraží bylo velice rušno, připravovaly se stánky s dobrotami, soutěžemi pro děti i různými regionálními výrobky. Na pódiu se střídaly kapely, tanečníci a zpěváci. Omladina si užívala jízd na různých samohybech, ti starší zkoušeli různé elektromobily. Svézt se, i řídit je. 

Pozvánka:

Jak tradice velí, akce začne Ekozávodem v 10 hodin z Dolního nám. v Opavě po památkách Opavského Slezska směrem do Hradce nad Moravicí, kde bude odpoledne doprovodný program pro celou rodinu, přehlídka elektroautomobilů, elektrokol a dalších dopravních prostředků či komunální techniky, vozítka od fičíme.cz, workshop s regionálními priducenty, výtečná gastronomie, prezentace komunitní energetiky a další. Více na www.masopavsko.cz

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, úterý 30. srpna 2022 8-17 hodin 

Tentokráte příjemné počasí přivítalo v sále účastníky a program se rozjel naplno. Díky závěrečným ukázkám Plastic Drive, kdy část řidičů a řidiček čekala na svou chvilku, se nezastavil ani elektromobil. Další a další si zkoušeli budoucnost, která je pro nás letité elektromobilisty už 10 let každodenní realitou. A byli překvapeni a nadšeni. 

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

5. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí, parkoviště u Tělovýchovné jednoty (vedle fotbalového stadionu u koupaliště) sobota 20. srpen 2022 10-15 hodin

 

Už popáté se v sobotu 20. srpna stalo Valašské Meziříčí cílem příznivců dopravy šetrné k životnímu prostředí. Konal se tam totiž oblíbený Sraz elektromobilů na Valašsku.

Do Valmezu letos zavítaly bezmála čtyři desítky majitelů elektromobilů se svým čtyřkolovými miláčky. Návštěvníci srazu si prohlédli elektromobily od mnoha výrobců, včetně známé Tesly. Součástí doprovodného programu pro celou rodinu byly ukázky s možností vyzkoušet si elektrická kola, koloběžky, hoverboardy nebo elektrokáry.

„Sraz elektromobilů, který pravidelně pořádáme ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu ASEP, je svým rozsahem v celém regionu unikátní. Pravidelně se do Valašského Meziříčí sjíždějí majitelé aut a dalších vozítek na elektrický pohon z celé republiky,“ řekl starosta Robert Stržínek.

„Naším cílem je seznámit širokou veřejnost s možnostmi, které dnes nabízejí nejen elektromobily, ale například i koloběžky, kola a další dopravní prostředky na elektrický pohon. Sami máme v městském vozovém parku od roku 2017 elektromobil Hyundai IONIQ, se kterým jsme maximálně spokojeni,“ dodal starosta.
Zdroj: Valašský deník (autor Dominik Pohludka)

Fotogalerie Deníku

Video na Youtube 5. sraz elektromobilů na Valašsku

 

 

Pozvánka:

Všechny 4 dosavadní ročníky se setkaly s pozitivním přijetím veřejnosti a akci si pochvalně hodnotili i sami elektromobilisté. Od těch s elektrokoly, přes motorkáře, po ty s osobáky, dodávkovými elektromobily či malými náklaďáky. 

Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti s nimi v praktickém provozu, co říkají jejich majitelé, kde a jak nabíjet ve Valašském Meziříčí a dalších městech, to vše se na akci dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte. Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. A také s těmi, kteří již svá vozidla doplnili o výrobu čistého paliva pro ně, fotovoltaické i jiné elektrárny.

Protože stále trvá rekonstrukce plochy hlavního náměstí ve Valašském Meziříčí  a 2 menší parkoviště za zámkem Žerotínů a u Galerie Kaple nám loni nestačila, budeme letos na parkovišti TJ u fotbalového stadionu. Akci pořádá město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu a je pro veřejnost zdarma.

Co se nabíjení týče, ve městě jsou 3 rychlonabíjecí stojany (2x ČEZ a 1x Inchanet) a několik pomalých stojanů Mennekes (na zmíněných rychlonabíječkách, i před radnicí , u obchodního centra Pepco před nádražím a Autocentra Lukáš). Na místě samém nebude nabíjení možné.

ASEP zve všechny elektromobilisty, aby prezentovali svá vozidla od nejmenších po největší. Radnice připravila pro prvních 50 přihlášených vozidel a jejich řidiče uvítací balíček, kde by kromě upomínkových předmětů, malého občerstvení a stravenky na oběd neměly chybět ani volné vstupy do památek a na sportoviště města. Určitě dorazí i média a budeme jen rádi, když se přítomní elektromobilisté podělí o své zkušenosti i s veřejností u obrazovek, rozhlasových přijímačů a na sociálních sítí.

Registrujte se prosím na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372. Příjezd nejlépe mezi 9-10 hodinou, vyklizení parkoviště do 16.hodiny.

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, úterý 19. července 2022 8-17 hodin 

Opět doslova brutální vedro přivítalo sál zaplněný účastníky. Mnozí, nemaje klimatizaci ve vozidle, při praktické části na rozpálených plochách areálu doslova trpěli. Ale ani v budovách nebylo o moc lépe Také už vstřebaly dost tepla a větrat nebylo jak. Pitný režim a vypuštění přestávek umožnilo program, o něco málo zkrátit a zlidštit, počasí bylo ten den prostě neúprosné.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

DEN NOVÝCH ENERGIÍ V LIBROSU čtvrtek 30. června 2022 od 16 hodin LIBROS, Ostrava-Přívoz, Palackého 1114

Další den rozpálených ploch i budov areálu Libros sice nebyl k účastníkům příliš vstřícný, takže obleky a saka byly buď odloženy, nebo obratem propoceny, podobně jako uniformy. Teplý catering v podobě guláše či kávy a čaje nelákal, zato na čepovanou kofolu a nealko pivo, plus džbány s vodou a limonádou, se stála skoro fronta. Řečníci se zapotili ne z dotazů publika, ale došli splavení už od počátku svých prezentací. Vysvobozením byly jízdy klimatizovanými Škodami Enyaq, ale i dalšími elektromobily, včetně elektrobusu. Větrání hezky řešil kabriolet Smart ED s odhrnutou plátěnou střechou. Případně replika elektrického kočáru Dora. Po elektrických škodovkách byly druhou nejpočetnější vozbou letitá trojčata reprezentovaná Peugeoty Ion stáří obvykle 7 a více let. Kupodivu všechny s původními bateriemi, a to považte, vývojově 15 let starými. Hojně se diskutovalo a probírala témata baterií, bezpečnosti, fotovoltaiky, nabíjení a vše další kolem elektromobility. Došlo i na vodík, ale bateriový pohon dominoval. Kdo vydržel, mohl vyhrát v tombole na závěr i roční zapůjčení Škody Enyaq. Pár fotografií a nezbytné VIDEO.

Pozvánka:

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje Vás zve na Den nových energií na LIBROSU. Akce, která se koná pod záštitou:

Série přednášek renomovaných hráčů na poli energetiky jako jsou ČEZ, nové technologie HZS, TATRA atd.  Venkovní aktivity budou tematicky navazovat na přednáškový blok a zájemci budou moci řídit elektromobil, vodíkové auto, elektrokoloběžky a elektrokola. Program:

1) Přivítání – Libor Václavík
2) Moderní kraj – nové energie – Jakub Unucka
3) Nové energie města Ostravy – Tomáš Macura
4) Bezpečnost moderních zdrojů energie – Vladimír Vlček
5) Vodík jako pohon – TATRA, Jan Světlík
6) Technologie a její udržitelnost – ČEZ
7) Elektromobilita – ŠKODA Auto
8) Výzkum nových technologií – VŠB-TUO

AKCE JE BEZPLATNÁ, registrace ZDE Bližší informace: Hana Simonová, Jan Skipala, tel.: 597 479 330, een@khkmsk.cz Pozvánka ke stažení LIBROS

Letní škola Interreg organizovaná katedrou Kybernetiky a BMI VŠB-TUO zahrnula do programu i elektromobilitu jako alternativu dopravy s malou uhlíkovou stopou.
20-25.6.2022

Jaromír Marušinec, Bohumil Horák, Filip Kučák

Účastníci letní školy Interreg 2022 jsou studenti VŠB-TUO a polské vysoké školy Akademie WSB. V pětidenním programu od 20. června se studenti teoreticky i prakticky seznámí s problematikou nízkouhlíkové ekonomiky ve směrech stavebnictví, turismu a dopravy.
 

V pátek 25. června bude přednáška o využití vodíku ve spalovacích motorech, o elektromobilitě v ČR, nabíjecích stanicích VŠB-TUO a účasti studentů v soutěži H2GP. Hlavní přednáškou dne bude přednáška Ing. Jaromíra Marušince, Ph.D. z VUT v Brně a ASEP o aktuálním stavu elektromobility, produkci baterií ve světě a v ČRa možnostech nabíjení ve veřejném prostoru. 
Praktická část bude zahrnovat předvedení elektromobilů organizované společně ASEP a pořádající katedrou Kybernetiky a BMI, jejíž Prototypová laboratoř se dlouhodobě zabývá problematikou elektromobility a spolupracuje se společností KAIPAN na projektu KAIPAN415, elektromobilu s homologací L6e.

 

Abstrakt ke stažení zde.

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 24. června 2022 8-17 hodin 

Doslova brutální vedro s občas hrozící průtrží mračen přivítalo sál zaplněný účastníky. Mnozí, nemaje klimatizaci ve vozidle, při praktické části na rozpálených plochách areálu doslova trpěli. Ale ani v budovách nebylo o moc lépe Také už vstřebaly dost tepla a větrat nebylo jak. Pitný režim a vypuštění přestávek umožnilo program, o něco málo zkrátit a zlidštit, počasí bylo ten den prostě neúprosné.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

ELEKTROFEST 2022, FESTIVAL ČISTÉ MOBILITY, Pelhřimov, pátek a sobota 17. a 19. června 2022

Parádní akce po celém Pelhřimově v den plný slunce a tepla. Stánek ASEP poskytoval poradenství o elektromobilitě rodičům a dětem nabízel mirkomobilitu. Hoverboardy a elektro káry. Později dorazil kolega s lákadlem pro děti - motocyklem Kuberg - i dospělé - motocyklem ZERO, což je taková Tesla mezi elektromotocykly. Program před základní školou vedle fotbalového hřiště doplnily elektrokoloběžky  a doslova zablbnout se dalo i na umělém fotbalovém trávníku. Kdo se chtěl svézt elektromobilem, vydal se jen 200 metru dolů z kopečka po parkovišti a už si mohl vybírat. Bohatý program na hlavním náměstí probíhal jak na podiu pro diváky v částečně krytém hledišti k sezení, tak na okolních stáncích prodejců elektrovozidel. Včetně např elektrického nákladače. Stánek s Teslou Model S, která nasbírala na různých soutěžích se spalovacími vozidly mraky ocenění, se doslova blýskal vítěznými poháry. Páteční konference, noční a denní elektrorallye, nudit se nešlo. Stánky s občerstvením i okolní restaurace poskytly gastro zázemí. Až po kuriozity typu Křupaví červíci, kde opravdu šlo okusit do křupava upečené červy, prý jídlo budoucnosti.

Pozvánka:

Pod záštitou Pelhřimova, města rekordů, v regionu, kde se podmínky pro čistou mobilitu rozvíjejí již více než pět let, se koná Festival čisté mobilityElektrofest“. Tak jako před více než 80. lety se sjeli na náměstí v Pelhřimově milovníci spalovacích vozidel, tak i my dnes navazujeme na ještě delší historii elektrovozidel.

Hlavním posláním Elektrofestu je ukázat nejširší veřejnosti, včetně zastupitelů obcí, firem a dalším organizacím, aktuální nabídku elektrovozidel, nabídnout praktické informace přímo od zkušených elektromobilistů, navázat kontakty se zástupci výrobců elektromobilů. To vše spojíme se zábavou, setkáváním a okořeníme odbornou konferencí. A letos ještě více!

Prohlédnout si nová elektroauta, potkat se s odborníky na konferenci, setkat se se zkušenými elektromobilisty, podílet se na rozšíření rodiny příznivců čisté mobility, projet se ve vysněném elektromobilu, dozvědět se odpovědi na všechny vaše otázky, zazávodit si na elektrokoloběžce, užít si jedinečný koncert Shum Davar nebo vyhrát nabíjení na měsíc zdarma v příjemném prostoru Masarykova náměstí v Pelhřimově. Co Vás čeká najdete v Programu festivalu:

- pátek 17. června od rána Konference o vzdělávání v oblasti čisté mobility ,večer 1. část Eco-Rallye.

- sobota 18. června pokračování Eco-Rallye a hlavní program na náměstí a v jeho blízkosti - sraz a představení elektromobilů, koncerty a vystoupení, závod elektrokoloběžek/elektrokol, předváděcí jízdy elektroaut, panelová diskuse se známými osobnostmi a Youtubery a další. Nebude chybět i zábava pro děti..

A jaké to bylo loni? Posuďte sami.

7. setkání elektro automobilů v Olomouci, sobota 11. června 2022 09 -15 hodin, na parkovišti u obchodního centra Olympie Olomouc

Více než desítka elektrovozidel zavítala na sraz na parkovišti OC Olympie v Olomouci. Chybět nemohla ani novinka od Kia, EV 6. Výměna zkušeností, zvědavé dotazy návštěvníků, pohoda a azurově modré nebe se zázemím nákupního centra udělaly své. Akce se vydařila. 

Pozvánka :

Hlavním účelem akce je seznámit se mezi sebou a předat si zkušenosti z provozu EV. Také propagovat elektromobilitu jako takovou především u veřejnosti, a to fyzickou ukázkou aut, představením aut ale i svezením návštěvníků v EV.

Sraz bude probíhat 11. června v sobotu, v Olomouci na parkovišti u obchodního centra Olympie Olomouc. Sraz bude probíhat od 9 do 15 hodin. Ale je možné na sraz přijet už před 9 hodin a zdržet se do 18 hodin. Je neomezený počet aut, která můžou přijet na parkoviště.

Vjezd na parkoviště je nejlépe z dálnice D35 výjezd 276, ze všech směrů, potom podle ukazatelů k obchodnímu centru. Tam nás jistě najdete. Vše pro účastníky zdarma. V obchodním centru je možné se najíst a jsou tam i atrakce pro děti a mládež, kterou můžete vzít sebou stejně jako i manželky.

Jelikož od prvního setkání v Olomouci se nainstalovalo několik rychlonabíječek, jak od TESLY, PRE, ČEZu a EONu, tak nebude problém se nabít na nich. Na parkovišti je i malé AC nabíjení.

Pokud se akce zúčastníte, tak mi napište na e-LUKY@email.cz jméno, jakým EV a město odkud přijedete.

Můžete se samozřejmě zúčastnit i bez přihlášení. Děkuji a s pozdravem pořadatel akce Lubomír Kaštovský

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, speciál pro učitele autoškol a zkušební komisaře, čtvrtek 09. června 2022 8-17 hodin 

 

Profesionálové obsadili polygon, řečeno ve zkratce. A užívali si to.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106

Jedu s dobou, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 03. června 2022 08 -16 hodin, nový mimořádný termín v tomto roce, další až ve 2023!

Pouhé 2 termíny navíc se pro letošní rok povedlo "ukecat" pro seniory oblíbený projekt zlepšování řidičských schopností jedu s dobou. Tentokráte doplněný i jízdou v běžném provozu na speciálně vybraném úseku v okolí CBJ Libros, kde nechybělo několik levých odbočení, úseky 50, 70 i 80 km/h, víceproudé i obyčejné komunikace, zastávky MHD, přechody, nepřehledné ostré i dlouhé táhlé zatáčky a povrch od předpisového asfaltu po výtluky všech hloubek a velikostí. Bylo to příjemné i smutné, díky ukončení projektu, zároveň.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel tradiční vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem už čtvrtým rokem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 6 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Neváhejte, termíny se rychle plní!

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106.

eJantarová cesta 2022, start Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava-Přívoz, cíl Kouty nad Desnou a Dlouhé stráně, sobota 28. května - neděle 29. května 2022

Pozvánka:

Zdravím elektromobilisty a příznivce čisté dopravy.

Zvu všechny příznivce Elektro Vehiklů na propagační akci eJantarová cesta 2022, která se uskuteční v termínu 28.5 - 29.5 2022.

Bude to už 6.ročník a letos se vrátíme znovu do Jeseníků, kde je pro registrované připravená hromadná exkurze přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, trochu sportu na koloběžkách, večerní setkání a ubytování. Kapacita exkurze a volných pokojů pro registrované je letos omezená. Akci podporují.

Vítaní jsou i návštěvníci, kteří se nechtějí, nebo nemůžou registrovat. S těmi se setkáme v Ostravě na Centru bezpečné jízdy Libros, nebo na náměstí v Koutech nad Desnou ( u kasy na lanovku ).

Registrace a bližší informace na milan.rajchl@volny.cz nebo tel. 722 931 372. Těším se Milan Rajchl

A jak to vypadalo předloni? Polocovidová akce z roku 2020, kdy nám exkurzi elektrárny neumožnili 

SRAZ PŘÍZNIVCŮ ELEKTROMOBILŮ BMWi Poděbrady sobota 21. května 2022 10-17 hodin, areál A.T.C. Autokemp Golf Poděbrady

Moc děkume vám všem, kteří jsme přijeli v sobotu do Poděbrad na náš první Sraz příznivců elektromobilů BMW ! Video z akce naleznete již brzo na našem profilu E-auta.eu  Děkujeme také partnerům. BMW Česká republika, BMW Stratos Auto, Schlieger.cz, Webasto Roof & Components Czech Republic, Teslička.cz . - Organizátoři akce -Prodejce zánovních elektromobilů E-auta.eu, Marketingová agentura Sevents.

Pozvánka:

Naplánujte si na 21.5.2022 výlet do Poděbrad. Jako dovozce elektromobilů organizujeme sraz elektromobilů BMWi a jejich příznivců. Vše v krásném prostředí areálu A.T.C. Autokemp Golf Poděbrady Dostupný i pěšky a na kole pouhých 2,5 km od vlakového nádraží. Na programu jsou i přednášky na téma dobíjení a fotovoltaiky. Bude možno načerpat spousty informací i od účastníků srazu.

Před zahájením programu, v čase 8:00 až 9:45, můžete využít myčku zdarma pro přihlášené návštěvníky v ulici Pavlovova (vjezd z ulice Jiráskova - jednosměrka) v Poděbradech.

Akce se koná v přírodním kempu bez kapacit pro nabíjení elektromobilů, doporučujeme tedy dojet s dostatkem energie v bateriích.

ZVEŘEJNĚN PROGRAM AKCE.

Více informací a přihláška na stránce webu srazu úplně dole.

Den udržitelného rozvojeAvion Shopping Park Ostrava-Zábřeh, sobota 21. května 2022 14-18 hodin 

Všechno jinak, tak by se dala popsat akce, k níž se hlavní pořadatelé zachovali více než macešsky. Přestože spolupořadatelem s IKOR byla IKEA (Avion Shopping park) a Moravskoslezský kraj, na jejich webových stránkách ji neinzerovali. Samotné provedení pak bylo více než ostudné.

Většina atrakcí akce byla vtělena do venkovní expozice IKEA s prodejem letního nábytku. Takže návštěvníci jen viděli více lidí, zkoušejících si sezení na prodávaném zahradním nábytku a vystavovaných terasách, o akci je informoval 1 rollup mezi záplavou bannerů o prodejní expozici. Elektromobilita měla být původně před Emotion parkem, který na ni dodal elektrokola a elektromotocykly. Zdarma k vyzkoušení a s odborným personálem. Stejně jako ASEP, který přivezl 2 lidi, stánek s letáky, video prezentacemi a 2 elektromobily, z nichž jeden měl zájemce zdarma vozit. Výsledkem byl prostor uprostřed parkovací plochy vedle spojovací silnice ve vzduchoprázdnu. Nesouvisející s ničím. Ohraničený stavební červenobílou páskou podobně, jako nedaleké staveniště čerpací stanice u Electroworldu.

Pouze jeden cíleně oslovený účastník a jeho doprovod si nakonec vyzkoušeli nabízený motocykl. Elektromobil pak jen obsluha stánku s elektrokoly.  Když k tomu připočteme silný vítr, který dokonce jeden ze stánků utrhnul, poškofil a koulel po vedlejším parkovišti, bylo ukončení akce o skoro hodinu dříve pro všechny vysvobozením. Takhle tedy opravdu ne.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel akce, zaměřené na alternativní pohony, šetrnou dopravu a úspornou mobilitu vůbec. Ostravským srazem elektromobilistů, včetně doprovodného informačního stánku, ježdění pro veřejnost zdarma na elektrokárách a hoverboardech, podpoří i týden Den udržitelného rozvoje v Avion Shopping Parku Ostrava-Zábřeh na prostranství od hypermarketu Albert a Sportdirect (u pomalé nabíječky PRE, připojení na elektřinu bude zajištěno) až po maxi dětské hřiště s průlezkami (na mapce zeleně). Podrobnosti ladíme s pořadateli akce včetně Institutu komunitního rozvoje  a Moravskoslezského kraje a budou včas zveřejněny a registrovaní zájemci přednostně informováni. Na místě by měl být minimálně stánek ASEP s letáky a monitorem. vystavený elektormobil po 100 tis. km s původní baterií, k zapůjčení hoverboardy a elektrokáry, dobrovolníci by měli vozit veřejnost svými elektromobily. .

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

8. ročník Konference čisté mobility, Zámek Loučeň, čtvrtek a pátek 19. - 20. května 2021

Nádherné prostředí, hodně zajímavých přednášek, ale taky faktické sypání popele na hlavu, jak politici, úředníci, průmysl i občané České republiky zaspali na poli alternativní dopravy. Žalostná čísla a výsledky ve srovnání s Evropou, a to i zeměmi Visegrádské čtyřky, nám nejbližšími. V umístění v žebříčcích čehokoli pozitivního vždy - jen a pravidelně - na posledních místech. A nejen ve výsledcích faktických, ale i v legislativě, plné klacků pod nohy a nožů do zad pro OZE a fungování podle zdravého selského rozumu, o nichž se sice léta ví a hodně mluví, ale korupční prostředí s nimi nic nedělá. Často předposlední z celý sedma dvacítky. A bohužel rozsáhlé fantasmagorie o vodíku, kdy jen pár přednášek střízlivě a zcela jasně ukázalo slepou energetickou uličku pro zemi s pouhými 3% OZE, kdy žádné přebytky k ukládání do finančně i účinností mizerného vodíku opravdu nemáme. Ale srovnáváme se se zeměmi, kde volatilní OZE tvoří 40% energetického mixu. Ukázka porovnání účinnosti vydané energie u kolejových vozidel, kde vodík znamenal trojnásobek elektrické energie potřebné k rozpohybování téhož vlaku, než jen prosté troleje, byl více než výmluvný. Přesto představitelé krajů i ministerstev z něj byli nadšeni. Proč?

Prezentace všech řečníků jsou Vám k dispozici pod tímto odkazem.

Pouze pro zvané účastníky z řad odborné veřejnosti se i letos koná na Zámku v Loučni tradiční Konference čisté mobility, již 8.ročník. Zástupci Asociace elektromobilového průmyslu na ní samozřejmě nesmí chybět První den se uskuteční spíše ve znamení elektromobility a již dosažených nebo legislativně ukotvených cílů pro Česko republiku. Nebudou chybět ani slovenské zkušenosti. Den druhý je věnován nákladní dopravě a železnici a možnostem využití biometanu a vodíku. Také elektromobilita bude krátce zmíněna, v bloku Baterie mj. vystoupí předseda ASEP Jaromír Marušinec na téma "Aktuální novinky v oblasti baterií včetně sekundárního využití a recyklace". Po oba dva dny budou probíhat prezentace výrobců vozidle a testovací jízdy. V loňském ročníku se takto představily nejen tehdejší novinky na českém elektromobilním bateriovém trhu Hyundai Ioniq 5, Tesal Model Y a Škoda Enyaq, ale dorazil i vodíkový elektromobil Toyota Mirai verze 2. A množství bateriové elektrické komunální techniky.

 

28. MEZINÁRODNÍ VELETRH ELEKTROTECHNIKY, ENERGETIKY, AUTOMATIZACE, KOMUNIKACE, OSVĚTLENÍ A ZABEZPEČENÍ AMPER 2022, Brno Výstaviště, 17. - 20. května 2022

Pozvánka:

Vážení vystavovatelé a návštěvníci, sledujte prosím náš web nebo se zaregistrujte k odběru novinek. Tak se dozvíte vše podstatné včas. ASEP se letos AMPERu, vzhledem k jeho posunu z března a kolizi s již daleko dříve avizovanou konferencí v Loučni i změně obvyklých podmínek, účastnit nebude,

 

Jedu s dobou, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 06. května 2022 08 -16 hodin, nový mimořádný termín v tomto roce, další až ve 2023!

Pouhé 2 termíny navíc se pro letošní rok povedlo "ukecat" pro seniory oblíbený projekt zlepšování řidičských schopností jedu s dobou. Tentokráte doplněný i jízdou v běžném provozu na speciálně vybraném úseku v okolí CBJ Libros, kde nechybělo několik levých odbočení, úseky 50, 70 i 80 km/h, víceproudé i obyčejné komunikace, zastávky MHD, přechody, nepřehledné ostré i dlouhé táhlé zatáčky a povrch od předpisového asfaltu po výtluky všech hloubek a velikostí.

Pozvánka:

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel tradiční vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem už čtvrtým rokem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 6 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Neváhejte, termíny se rychle plní!

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106.

 

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, čtvrtek 05. května 2022 8-17 hodin 

 

Opět úplně plno a dokonce kromě "děti" i rodiče. Oblíbená akce zdarma pro čerstvé řidiče 18-24 let Startdriving na ploše Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava-Přívoz byla opět časově našlapaná a účastníci si neoddechli. Jen pár si prohlédlo elektromobil a jen rodiče řídili, ale letáků, které napravují mediální škody opakovaně v ČR působené mediální ropnou lobby uplacenými presstituty, si odnesli hodně. Snad doma v klidu ocení argumenty a fakta, ne mediální smyšlenky a vyložené lži. Nebo je lstivé zamlčování a vykreslování situace 10 la více et staré jako aktuální. Pokud by vláda chtěla opravdu bojovat proti dezinformacím, pak z hlediska elektromobility by zavřela všechna média a weby. Tak děsivé to s nimi je.

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

Den země v Ostravě, Komenského sady za Novou radnicí, středa 27. dubna 2022 od 10 do 18 hod

Akce zaměřená primárně dopoledne na školky, základní a střední školy se po poledni překlopila do akce pro veřejnost. ASEP byl přítomen informačním stánkem s letáky a poradenstvím, promítáním videí o elektromobilitě, bořícími různé mýty a omyly v oblasti energetiky a elektromobility. Dopoledne k nadšení dětí probíhaly ukázkové jízdy elektromobilem (tichý chod, ovládání, tah do kopce, rekuperace směrem z kopce, agilita) a další elektromobil byl k dispozici a prohlídce u stánku ASEP, kde sloužil i jako poutač. Oslavu Dne země trochu kalila byrokracie a obecná neschopnost v ČR při takových akcích na veřejných prostranstvích v sousedství jiných budov - napájení elektřinou nebylo realizování z několika sloupků s rozvaděči v okolí v krajině nebo z okolních budov, nedaleko musel bafat celou dobu benzínový agregát. ČR má co dohánět po mentální stránce těchto akcí. Video z akce TV Polra.

 

Pozvánka:

Velká akce za budovou Nové radnice v Ostravě, v areálu Komenského sadů podél říční promenády, oslavy Dne země. Také čistá doprava bude přítomna, minimálně informačním stánkem, možná i elektromobily pro svezení veřejnosti.

Osvětová ekologická akce Den Země, organizovaná městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, se poprvé uskuteční v Komenského sadech. Společně s městským obvodem pořádá akci Institut komunitního rozvoje a také Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, p. o. Připraven bude program pro školy i pro širokou veřejnost na téma životní prostředí, odpadové hospodářství, ekologie, alternativní druhy dopravy, atd.

Postupně vás budeme seznamovat s jednotlivými prezentujícími:  Sférické kino – promítání krátkých tematických filmů pro veřejnost (zdarma),  Institut komunitního rozvoje – aktivity a soutěže na třídění odpadu, Asociace elektromobilového průmyslu – ukázka elektromobility (elektroauto, atd.),  Středisko volného času, Ostrava-Moravská Ostrava, p.o. – kreativní dílny,  Jakub Kupčík – relaxační hudba, Koloběžkárna.cz – ukázky koloběžek a slalom pro děti,  Podané ruce – canisterapie, Ostravské pěšiny – vycházka "Ostravské sady aneb od Husa ke Komenskému",  Ostravské muzeum, p. o. – jarní byliny a jejich využití,   Český sport.cz – ukázka elektrokol. Akce je organizována v rámci projektu „Rozvoj MA21 v MOaP v roce 2022“, který je finančně podpořen Moravskoslezským krajem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

 

Elon Sraz Praha, areál Bobová dráha Praha-Prosek, úterý 26. dubna 2022 18-22 hodin 

Pozvánka:

Zdravím Vás, Teslačky a Tesláci, máme tu další schůzku. Tentokrát si to trochu zpestříme a vyrazíme na bobovou dráhu. Pokud nechcete jezdit na bobech, můžete si popovídat v restauraci a sledovat nás. Elon sraz Praha se koná dne 26.4.2022 od 18.00 na Bobové dráze Prosek. Jak se tam dostat najdete tady. Prosíme Vás o přihlášení ZDE.

Program

 • Soutěž o nejrychlejšího jezdce na bobech.

 • Informace o možných akcích pro rok 2022

 • Diskuse o Tesla tématech

Nebude chybět taky:

 • Příjemné posezení v zajímavé společnosti

Když má někdo nějaký nápad na další akci klidně napište na srazy@elonclub.cz Těšíme se na vás, ELON CLUB, Igor Norton Slovák

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 22. dubna 2022 8-17 hodin 

 

Úplně plno, hlásil další termín oblíbené akce zdarma pro čerstvé řidiče 18-24 let Startdriving na ploše Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava-Přívoz. Dokonce s "dětmi" dojela i necelá desítka rodičů. Nejvzdálenější účastník až ze Staré Boleslavi, tak jsou ostravské běhy celostátní akce, konané na 8 polygonech po celé ČR, vyhlášené. 

Pozvánka:

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

Praktická ukázka elektromobility pro účely veřejné správy, čtvrtek 21. dubna 2022 10 - 16 hodin, Zámek Wichterle Slavičín

Fantastická a vydařená akce, kde ke kombinaci výborných vnitřních prezentací ve Velkém sálu Zámku Wichterle Slavičín přispělo slunečné počasí pro praktické ukázky, svezení a vyzkoušení elektrovozidel na náměstí Slavičína. Ukázaly se nejen vozy osobní, ale i praktické MPV Peugeot e-Rirter s až sedmimístnou úpravou pro sociální služby a možností úpravy pro převoz vozíčkářů a také dálkově ovládaný elektrický mininakladač a bagr Kovaco. Na webu Energetické agentury Zlínského kraje, o.p.s. jsou k dispozici i všechny prezentace účastníků fóra a fotogalerie.

Energetická agentura Zlínského kraje, o.p.s. ve spolupráci s městem Slavičín pořádají praktickou ukázku elektromobility pro účely veřejné správy v areálu  Zámku Wichterle Slavičín, Cílem semináře je seznámit účastníky s vhodnými příklady uplatnění elektromobility. Jaké zkušenosti mají stávající vlastníci elektromobilů. a zda a jaké budou pro jejich pořizování případné dotace. Výhodou semináře je, že díky přistaveným vozům si mohou účastnící sami prakticky vyzkoušet jízdu elektromobilem. Seminář je určen zástupcům veřejné správy a samosprávy, zástupcům organizací zakládaných krajem, městy a obcemi. Zástupci Asociace elektromobilového průmyslu budou rovněž osobně přítomni v rámci odborného poradenství, dovezou některá vozidla a dodají publikace k elektromobilitě pro účastníky.

E-Mobilita Ostrava 2022, Konferenční centrum, Pavilon A, Výstaviště Černá Louka, úterý 12. dubna 2022 od 9,30 do 15 hod., navazuje Budoucnost energetiky od 18 do 19,30 hod.

 

Akce proběhla ke všestranné spokojenosti, na webu by měly být brzy k dispozici i všechny prezentace účastníků fóra.

Pozvánka:

Diskusní fórum na téma ekologizace dopravy Moravskoslezského kraje navazuje na konferenci i-Mobilita, která se uskutečnila 15. 3. 2019 na Černé louce v Ostravě a jejímž cílem bylo osvětlit proměny města Ostrava a chytrého regionu Moravskoslezského kraje v oblasti inteligentní dopravy beroucí ohled na životní prostředí.

Bude věnováno chytré mobilitě, jejímu současnému stavu především v Moravskoslezském kraji, možnostem jejího rozvoje jak ve veřejném, tak soukromém sektoru. Představíme vhodné dotační možnosti, zabývat se budeme stávající legislativou, infrastrukturou a její připraveností na expanzi nízkouhlíkové dopravy. Rozvineme debatu o veřejné i firemní dopravě, využití ekologických dopravních prostředků v komunálních službách. Tématem bude také aktuální světové dění a vliv na Green Deal. Cílem je inspirovat a podělit se o cenné a praktické informace. . 

ASEP přispěje k informovanosti účastníků kromě osobní účasti též letáky k tématu Elektromobility v MHD, Proč elektromobil? a Mýty a omyly v elektromobilitě. Dále budou k dispozici materiály jako Mirkův elektromobilní občasník člena ASEP Mirka Matyáše a publikační pozvánka na letošní Pelhřimovský Elektrofest. U vchodu do budovy pak bude po celou dobu blikající a svítící poutač - na nájezdech stojící první sériově dodávaný a prodávaný elektromobil v ČR po roce 2000, Peugeot ION. Kousek z roku 2014 se 100 tis. km a stále původními brzdovými destičkami i původními bateriemi. Jak trakční 380V, tak startovací 12V.

Návazné se koná v konferenčním sále pavilonu A na Černé louce v rámci diskusního fóra E-Mobilita také diskusní fórum Budoucnost energetiky. Světová spotřeba energie stále roste. Zdroje naší planety nejsou nekonečné, k tomu se přidávají citelné klimatické změny. Evropa se rozhodla, že po staletích spalování fosilních paliv přejde během tří dekád na kompletně bezuhlíkový provoz. Hovoří se o energetická revoluci. Jaké reálné možnosti máme, jakými cestami je možno se vydat? Jaké dopady, jaká rizika a výzvy jsou s tím spojeny?
Nejen o těchto otázkách budeme hovořit s našimi hosty, kterými budou Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Martin Václavek, generální ředitel ČEZ Energo, Zdeněk Hruška, ředitel sekce Rozvoj a technická koncepce přenosové soustavy ČEPS a Jan Hradecký, děkan Přírodovědecké fakulty OU, který se zároveň ujme role (aktivního) moderátora. Pořádají Centrum PANT, Europe Direct Ostrava a Černá louka 

Start driving, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 25. března 2022 8-17 hodin 

Nabitý program a už v době oběda znavení účastníci. Tak vypadal první letošní Start driving v areálu Libros Ostrav-Přívoz. Nádherné jarní slunečné počasí a plný sál jak mladých čerstvých řidičů, tak jejich rodičů. A někteří opravdu z daleka, Vyškov, Jeseník atp.

​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel vzdělávací program Start driving, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen nové motoristické veřejnosti s čerstvým řidičským průkazem ve věku 18-24 let. Je zaměřen na zdokonalovací výcvik začínajících řidičů automobilů. Projekt je inspirován rakouským systémem vzdělávání řidičů. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na prohloubení znalostí, odpovědnosti a řidičských dovedností začínajících řidičů a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 8 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106. 

Jedu s dobou, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 18. března 2022 08-14 hodin - poslední v tomto roce, další až ve 2023!

Snaha pokračovat v pětiletém úspěšném programu i letos po celý rok 2022 prozatím u zodpovědných orgánů narazila, nicméně projekt je to úspěšný a bude pokračovat. V nejhorším až od roku 2023, v lepším případě už někdy v roce 2022. Naposledy senioři kroužili po polygonu v Ostravě a neúnavná misijní činnost elektromobilistů ASEP přinesla své ovoce. Jak na minulém termínu, tak na tomto, už byl přítomen řidič senior s elektromobilem. Jednou z nejefektivnějších a finančně dostupných ojetina na českém trhu, Hyundai Ioniq 28 kWh baterie. Velmi povedený model velikostně Škoda Octavia.

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel tradiční vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem už čtvrtým rokem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 6 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Neváhejte, termíny se rychle plní!

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106.

ELON CLUB Vám přináší informaci o nezávislé akci - Tesla sraz Brno 8. března 2022 od 16.00 hodin KART ARENA Křížkovského 51/516, 4. patro Expoparking

Slušná účast a maximální spokojenost. To je jednoduché shrnutí. Více informací na Facebooku.

Připomínám 2.Moravský Tesla sraz (může dojet kdokoliv) 8.3.2022 od 16h. (každý dojde a odejde kdy chce). Opět Elektromotokáry kart arena. Pokec a kdo chce zajezdíme. Navazujeme na první sraz, který se konal 1.2.2022. Pořádá Jan Semyš Semotam. 

Jedu s dobou, areál Centra bezpečné jízdy LIBROS Ostrava, pátek 04. března 2022 14-20 hodin SPECIÁL S PROGRAMEM ŠLÁGR TV

 

Fantastická účast 81 osob, 3 plné řady vozidel na polygonu a kompletní program. Tedy teorie, jízdy v aquaplainongové vaně s krizovým brzděním, nedotáčivý i přetáčivý smyk na smykové desce i na okruhu a fantastický doprovodný program. Sice ne se Šlágr TV, protože počasí nedovolilo uspořádat akci pro více lidí venku (vrátil se mráz a sněžilo), ale písničkář, tombola, bohatý masopustní raut a dobrá nálada stačily.

Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel tradiční vzdělávací program Jedu s dobou, kde si mohou účastníci vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem už čtvrtým rokem. Samozřejmostí je poradenství. Program je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. V praktické části mohou řidiči poznat svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování. To vše doplněno o praktickou ukázku první pomoci. Výše uvedený program je celkem 6 hodinový včetně přestávek a je možné ho absolvovat v 8 centrech bezpečné jízdy po celé ČR a to s vlastním vozidlem.

Neváhejte, termíny se rychle plní!

Prosím o potvrzení účasti elektromobilistů na email nebo SMS. Radovan Burkovič mobil 603497106.

Tesla sraz Praha čtvrtek 24. únor 2022 od 18.00 hodin, Motokáry Zličín

 

Zdravím Vás Teslačky a Tesláci,

Jeden malý srazík se tenhle rok už konal a hnedka se chystáme na další. Tento krát to uděláme zábavnější a pojedeme se povozit na elektrických motokárách a můžeme tam pokecat i v restauraci. Není tam žádný zápach tak se nemusíte bát.

Tesla sraz Praha se koná dne 24.2.2022 od 18.00 v Motokáry Praha Zličín. Jak se tam dostat najdete tady: https://www.cmkarting.cz/cz/kontakt anebo zadáte do navigace CMKarting Praha. Prosíme Vás o přihlášení pomoci formuláře ZDE.

Program

 • Soutěž o nejrychlejšího jezdce na elektrických motokárách

 • Informace o možných akcích pro rok 2022

 • Diskuse o Tesla tématech

Nebude chybět taky:

 • Příjemné posezení v příjemné společnosti

Bohužel pokud chceme mít jistotu, že pojedeme spolu tak cena za jednu jízdu je 3500 Kč t.j. 350 Kč na jednu osobu. Jinak je cena za jednu jízdu 300 Kč za osobu. Na motokárách je povinností mít helmu a do ní je potřeba mít vlastní kuklu. Prosím nezapomeňte si přinést vlastní motorkářskou nebo lyžařskou kuklu. Kukla v kart areně stojí 100 Kč.

Vzhledem k aktuální situaci prosím o zaregistrování, abychom mohli rezervovat adekvátní počet jízd. Vstup může být kontrolován dle platných nařízení. Nemusíte se obávat, naším plánem je scházet se pravidelně. Další akce jsou naplánovány:

Tesla sraz Brno 26.2.2022 (sobota) - Supercharger Modřice.

 

„ČISTÁ MOBILITA – JAKÁ JE AKTUÁLNÍ SITUACE A BUDOUCNOST V NAŠICH MĚSTECH?“ hybridní seminář Pardubice, čtvrtek 17. února 2022 10-15 hodin

Naprosto fantastické a fakty i novinkami proložené prezentace mnohých účastníků. Spousta příkladů dobré praxe zejména z Brna, kde do toho šlpli ve velkém a přešli od slov k činům. Vzájemné sdílení se Slovenskem např. v oblasti sítě pomalých nabíjecích míst na krajských nemovitostech, Podněty k zamyšlení, rezervy a velký důraz na čistou hromadnou dopravu. Se svou troškou do mlýna přispěla i Asociace elektromobilového průmyslu, Ing. Radovan Burkovič,měl 2 prezentace, Elektromobilita v MHD jako ekosystém a Města a obce jako samovýrobci paliva pro čistou mobilitu.

Seminář nabídne pohled na cíle v oblasti alternativních paliv a čisté mobility v Česku a na Slovensku, jejich naplňování a související budoucí výzvy. Odpolední blok bude věnován konkrétním projektům a vizím měst i regionů a pohledu na elektromobilitu ve městech. Akce je realizována hybridní formou, můžete se tedy semináře zúčastnit jak v Pardubicích, tak online z pohodlí své kanceláře.

Detaily v Programu na odkazu Mezi přednášejícími jsou v odpoledním bloku i zástupci ASEPu.

Odkaz k registraci: https://www.cdv.cz/cista-mobilita-jaka-je-aktualni-situace-a-budoucnost-v-nasich-mestech/.

 

ELON CLUB Vám přináší informaci o této nezávislé akci - Tesla sraz Brno 1.2.2022 od 16.00 
KART ARENA Křížkovského 51/516, 4. patro Expoparking

Velmi povedená akce se spoustou účastníků - díky velkému dojezdu vozidel Tesla - i z daleka. První dorazil Pražák :-).

 • Diskuse o novém update v. 11

 • Jízdy na elektro motokárách po celý večer dle zájmu

 • Informace o možných akcích pro rok 2022

 • 19.00 Light show

 • Diskuse o Tesla tématech

Hlavní organizátor akce je: Jan Semotam tel: +420 733 533 299 ​ Přihláška k účasti 

Infotherma Ostrava pondělí 24. – čtvrtek 27. ledna 2022

ZRUŠENO KVŮLI POKRAČOVÁNÍ VAKCINAČNÍHO CENTRA 

Vážení návštěvníci, Vážení vystavovatelé.

S politováním vám musíme oznámit, že se Infotherma v roce 2022  konat nebude.
K tomuto rozhodnutí nás vedly zejména skutečnosti, že Krajský úřad Moravskoslezského kraje  společně s Fakultní nemocnici Ostrava rozhodli o pokračování očkovacího centra na Černé louce ( činnost měla být původně ukončena k 10/2021) . Rapidně se  zvyšuje počet pozitivních a Ministerstvo zdravotnictví se již netají informacemi, že omezí hromadné akce. S měsíčným zpožděním se kopíruje situace z loňského podzimu a všichni víme, jaká byla situace a opatření v lednu.

I kdyby přišly, anebo třeba nepřišly omezující opatření  si myslíme, že tuto zimu nás ještě Covid potrápí a měli bychom se všichni chovat zodpovědně a ohleduplně.

Přejeme Vám ve zdraví prožít konec roku a s vírou, že se brzy opět na výstavním poli potkáme
agentura Inforpres, pořadatel výstavy Infotherma

Slovo stejného pořadatele z podzimu 2020:

Vážení vystavovatelé a návštěvníci,

velice Vám děkujeme za dosavadní spolupráci a dovolujeme si Vám oznámit, že vzhledem k současné situaci Infotherma v roce 2021 pořádaná nebude. Rozhodli jsme se na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s pandemií Covid-19, které mohou ovlivnit konání výstavy a možných velkých finančních ztrát všech vystavovatelů v případě, že by se Infotherma z důvodu nařízení vlády nemohla uskutečnit nebo s výraznými omezeními.

28. ročník mezinárodní výstavy  Infothermy se uskuteční ve dnech 24. – 27. ledna 2022 v Ostravě.

bottom of page