top of page

Členové

Jaromír Marušinec

Propagátor a konzultant v oblasti elektromobility. Zakladatel nabíjecí stanice na dálnici D1 Vystrkov u Humpolce. Otec elektromobilu SUPEREL na podvozku Škoda Superb. Elektroprojektant a konstruktér elektropohonu solární lodě SUNRIVER. Editor seznamu nabíjecích stanic v ČR a statistiky elektromobilů v ČR. Ředitel Centra výpočetních a informačních služeb VUT v Brně. Člen výboru sdružení EUNIS-CZ. Člen Výboru pro udržitelnou dopravu Vlády ČR.

Zakladatel a místopředseda Asociace elektromobilového průmyslu

Propagátor elektromobility a obchodník společnosti EVC Group.

Václav Vodrážka

Manažer elektromobility Innogy

Aktivní na Ostravku a severní Moravě. Pořádá eJantarovou cestu a další akce na propagaci elektromobility.

Místopředseda ASEP

Současná řešení mobility a energetiky s využíváním přežitých technologií škodí nejen přírodě ale především a daleko intenzivněji nám lidem. Je potřeba urychlit změnu, která je stejně nevyhnutná, poskytnout široké veřejnosti relevantní informace a vyvracet mýty o elektromobilech. 

Je evidentní, že všechny trvalé restrikce, omezení a zákazy už stejně obnovitelné zdroje nezarazí. Pouze přesměrují vývoj fotovoltaiky jiným směrem. A zřejmě pro stávající energetiku ještě méně příznivým. Místo zdrojů spolupracujících s distribučními sítěmi se tak budoucí fotovoltaika v ČR přeorientuje na zdroje fungující v "poloostrovním nebo zcela v ostrovním režimu". Dveře této komnaty se otevírají. Už příliš mnoho lidí tuší, co se za nimi skrývá. Navíc „zakázané ovoce“ chutná dvakrát tolik. 

Objel svět elektromobilem za 80 dnů. Investice do větrné energie.

Realizace energeticky  úsporných projektů. Provozuje energetické konzultační a informační středisko EKIS. Přednáší na konferencích a publikuje. Zabývá se pořádáním vzdělávacích seminářů a konferencí.

Petr Dvořák

ALTEREN

Zakládající člen, přední průkopník elektromobility v ČR a přispěvatel serveru Hybrid.cz

Specialista na historii vývoje elektromobilů.

Systémový inženýr, vlastník elektrokola, 2 elektromobilů, domácí FVE, solárního ohřevu vody, studny, sendvičového dřevodomu, nabíjecí stanice EV a zahrady, měnící se v jedlou permakulturní. Popularizátor elektromobility na akcích pro veřejnost i odborníky. Certifikovaný fotovoltaický expert. Provozovatel bikesharingu a carsharingu. Dopisovatel hybrid.cz. Vítěz soutěže Obnovitelné desetiletí - Obnovitelná energie pro rodiny - Ostravská zelená domácnost. Přednáší na seminářích a konferencích, vystupuje v médiích, koordinuje akce na podporu elektromobility.

Členové

Michal Homola, koloběžky sixteen.cz

Michal Fait, Brno, Fait1991.cz

Petr Baxant, docent VUT, permakultura 

Jakub Špaček, Teplice, IČO 88832392

Jan Staněk, Praha Satalice

Ivo Kristen, Brno

Jiří Facon, Lhota u Vsetína, HospodaKamenak.cz

Robert Voldán, Autoservis Holetín

Organizuje výstavu elektormobilů Ústecký autosalon  

Please reload

Organizace

Výzkum, vývoj a vzdělávání - architektura, elektrotechnika, komunikační technologie, chemie, informační technologie, podnikání a management, stavebnictví, strojírenství, výtvarné umění. 

PHOENIX CONTACT

​Komponenty pro nabíjecí stanice

Vývoj a výroba elektrotechnických komponentů a řešení s výrobními závody v Evropě a po celém světě.
Dodavatel vlastních komponentů pro AC i DC nabíjení, softwaru a sad pro sestavení domácích i veřejných nabíjecích stanic. Z dílny PHOENIX CONTACT E-Mobility GmbH pochází unikátní technologii HPC - High Power Charging umožňujcí zrychlené nabíjení elektromobilů jak AC, tak DC. Phoenix Contact je zakladatelem www.autonabijecka.cz, stránky obsahující praktické rady pro výrobu a sestavení nabíjecích stanic.

ChargeUp

je komplexním SW řešením pro E-mobilitu

Pokrýváme potřeby provozovatelů dobíjecí infrastruktury a řidičů elektrických dopravních prostředků. Jako jediné řešení ve své kategorii podporuje standardní komunikaci s naprostou většinou typů nabíjecích stanic bez ohledu na jejich výrobce. ChargeUp pokrývá klíčové procesy související s poskytováním služby komerčního i soukromého nabíjení a zároveň přispívá ke zvýšení komfortu řidičů elektrických vozidel díky stále se rozšiřující síti dobíjecích stanic. Více info na www.chargeup.cz.

CV Tech

Elektrické dodávky a nádstavby

Elektrododávky a komunální nástavby na užitková vozidla do celkové hmotnosti do 7,5 tuny a to zejména koreb, nástaveb pro zimní údržbu jako např.: sypačů, radlic, nosičů kontejnerů, nástaveb pro svoz komunálního odpadu a speciálních nástaveb dle potřeb zákazníka.

Společnost EVC Group s.r.o. je specialistou na zakázkovou výrobu elektrických pohonů vozidel včetně infrastruktury na klíč, výrobu pohonů pro standardní i speciální dopravní prostředky (lodě, letadla, jiné) a poskytování výzkumných a vývojových kapacit. V kategorii lehkých dodávek do 3,5 tuny pak EVC nabízí vlastní elektromobily v karoseriích všech významných evropských automobilek.

Společnost se od roku 2013 věnuje AC nabíjením elektromobilů. Na základě dlouholetých zkušeností s elektromobilitou jsme schopni přesně poradit a nabídnout řešení opravdu na míru.  

Od roku 2010 konstruují a vyrábí značku elektrokol vyšší třídy - AGOGS electric bikes, Za posledních několik let dodala značka Agogs několik tisíc kusů elektrokol do České republiky a do většiny států EU. Sortiment obchodu v centru Prahy a eshopu ekolo.cz dnes zahrnuje více než 80 modelů a typů elektrokol vybraných českých a světových výrobců. 

Jsme česká technologická a obchodní firma s celoevropskou působností. Spolupracujeme s předními evropskými vývojáři a výrobci.

Vyvinuli jsme unikátní koncept vlastní AC nabíjecí stanice za nejlepší cenu při zachování špičkové kvality, maximální bezpečnosti a nejvyšších parametrů.

Dále v našem portfoliu najdete kvalitní nabíjecí kabely, chytré přenosné nabíječky tzv. EVSE, AC & DC nabíjecí stanice a ostatní příslušenství pro elektromobily.

Centrum ENET v rámci VŠB - TU Ostrava disponuje unikátním laboratorním zázemím v čele s fundovanými odborníky pracujícími na vývoji bezpečné a spolehlivé energetické platformy zajišťující energetickou soběstačnost a surovinovou nezávislost regionu popř. státu s efektivním využitím odpadového hospodářství, maximálního podílu lokálních obnovitelných zdrojů a podporou akumulačních prostředků, elektromobility a s řízením toku energie s využitím sofistikovaných metod umělé inteligence v maximálním souladu s energetickou koncepcí státu resp. EU a s podporou technologií Průmyslu 4.0.

Naše produkty můžete rozeznat I díky značkám GWL/Power a GWL/Modular a zakoupit online na shop.gwl.eu . S historií začínající roku 2003 distribucí telekomunikační technologie. Po třech letech, 2006, začínáme s testy baterií LiFePO a pokračujeme dodnes. Čistá, udržitelná a obnovitelná energie v jakékoliv podobě, vize čistšího světa, to je naše motivace přinášet nové technologie a zjednodušovat jejich dostupnost.

Elektromobily Citroen C-ZERO a Berlingo. Hybridní pohony.

 

Zástupce Evžen Souček fleet.cz@citroen.com

PRE měření

Skupina Pražská energetika

​Provozuje nabíjecí stanice PREpoint na území Hlavního města Prahy, ale také v Brně, Ostravě a v dalších městech. U sídla PRE jsou k dispozici Chytré lampy jako ukázka technologií Smart City. Prodává více než 100 typů elektrokol.  V půjčovně nabízí 26 elektrokol a 2 elektrokoloběžky. Nabízí repase baterií z článků Samsung SDI.

Firma se zabývá výrobou Li-Ion článků, prodejem akumulátorů, prodejem příslušenství pro akumulátory a prodejem surovin pro výrobu akumulátorů LiFePO4 pro úložiště energie a elektromobily.

Zakázkové přestavby vozidel, specializované nadstavby. www.mave.cz 

Martin Vrla +420 777 628 329  3e@3e.cz

Servis, elektroservis, dovoz vozidel ze zahraničí.

Roman Chvoj chvoj@aixam.cz

Nabíjecí stanice pro domácí nabíjení, systémy pro parkoviště, firemní autoparky, nákupní centra a průmyslové areály. Zajišťuje instalaci, oživení, připojení k rozvaděči a kompletní záruční a pozáruční servis.

Instalace transformátorů, kompenzace jalové energie pro nízké, vysoké a velmi vysoké napětí, dodavatel olejových a suchých transformátorů, rozváděčů vysokého napětí, měřících transformátorů proudu a napětí, kompletních transformačních stanic. Dodavatel digitálních multifunkčních ochran, havarijních zábleskovýchch ochran.

Develop state of the art energy storage solutions. Seeks a clean and efficient car starting battery of the future. We value environmental sustainability, and because our solutions are highly cost effective in the longer term, we also help to foster global economic growth.

Vyvíjí a vyrábí řešení v oblastech rozváděčů, rozvodů proudu, chlazení, IT infrastruktury a softwaru a služeb - standardizované i na míru pro téměř všechna odvětví průmyslu, včetně nabíjecích stanic.

Partner elektromobility ČEZ. AC nabíjecí stanice EMC FC o poskytovaném nabíjecím výkonu 3,5 až 44kW. DC nabíjecí stanice ve standardu CHAdeMO, tedy včetně návaznosti na již existující klientské komunikační standardy a další nezbytné uživatelské podpory.

Důmyslným a promyšleným designovým návrhem, tak variabilním vnitřním osazením. Lze kombinovat počet a typ zásuvek, typ ovládání, registrace uživatele, platbu a celou řadu komunikací od lokálních po dálkové on-line připojení k centrále.

Prodej elektromobilů Fiskers Karma, Tesla, Nissan. Solární nabíjecí stanice. Bateriové úložiště energie.

Vývoj a distribuce grafického software Zoner Photo Studio. Přední poskytovatel internetových služeb Czechia.com. Vydavatelství ZonerPress. Hlavní sídlo v Brně a s pobočky na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA.

Elektromobily Peugeot, Citroen, Hyunday.

Václav Štefl

Kompletní montážní a servisní činnost pro čerpací stanice Shell. Rekonstrukce čerpacích stanic.

AC nabíjecí stanice Chago eFill, Premium, Wallbox, Pro, Media. Elektrifikace, distribuce elektřiny, osvětlení.

Projekce a dodávky řídicích systémů pro řízení technologických procesů. Montáže nízkonapěťových prvků. Výroba vodičových a kabelových svazků. Výroba nízkonapěťových rozvaděčů. Dodávky frekvenčních měničů a softstatérů pro výkony až 40MW a napětí až 18kV i komplexní dodávky regulovaných pohonů pro průmysl.

Elektromobily Peugeot iOn a Partner. Hybridní pohony.

Výstavba nabíjecí infrastruktury na Slovensku

NISSAN

Dovozce elektromobilů

Nejprodávanější elektromobily na světě Nissan Leaf a e-NV200

Tradice, kvalita a cenovou dostupnost. 70 let ve výrobě traktorů je synonymem pro sílu, odolnost a efektivitu.

Na každém semaforu, na každé křižovatce, v každém tunelu, na každé optické nebo metalické trase v městě Brně je kus naší práce.

Please reload

bottom of page